Maserati MC20’ye, “Yılın Ürün Tasarımı” Ödülü

Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20, Avrupa Ürün Tasarım Ödülü (The European Product Design Award) kapsamında ödül kazandı. 

Maserati MC20, uluslararası ürün tasarımcılarının çalışmalarını değerlendirmek amacıyla kurulan Avrupa Ürün Tasarım Ödülü Organizasyonu (The European Product Design Award) tarafından ödüllendirildi. Markanın yeni nesil süper spor otomobili; dünya genelinden binlerce tasarım ve yenilikçi ürün arasında jüri tarafından üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Ödülü değerlendiren; Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse: “Amacımız, ilerleyen yıllarda Maserati’de yeni bir dönemi başlatan model olarak hatırlanacak bir otomobil tasarlamaktı. MC20 ile hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Bu benzersiz projeye gönülden bağlı tüm ekip arkadaşlarımla böylesine önemli bir ödüle layık görüldüğümüz için onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Maserati ve Corse (yarış) kelimelerinden ilham alınarak oluşturulan ismiyle markanın yarış dünyasına dönüşünü simgeleyen ve Torino’daki Centro Stile Maserati’de (Maserati Tasarım Merkezi) tasarlanan MC20, zarafet ve sportiflik kavramlarını harmanlamayı amaçlamış.