Maserati Grecale Folgore Türkiye’de Satışa Sunuldu

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin tarihindeki ilk yüzde yüz elektrikli SUV’u Grecale Folgore, Türkiye’de satışa sunuldu.

Maserati Grecale Folgore, markanın performans odağından uzaklaşmadan hibrit motor seçeneğiyle birlikte ürün gamını tamamlıyor. Grecale’nin yüzde 100 elektrikli versiyonu Maserati BEV’lerin tanımlayıcısı olan ve yeni bir enerjinin kıvılcımını çakan yıldırım anlamındaki “Folgore” adını taşıyor. Sportiflik ve zarafet arasındaki dengeyi kurmayı amaçlayan Grecale Folgore elektrifikasyonun geleceğine doğru Tridente’nin elektrik çağına geçişinde yeni bir dönemi duyurmayı amaçlamış.

İtalya’da tasarlanıp üretilen Grecale Folgore, 400V teknolojisi ve 105 kWh pil ile donatılmış. Maserati’nin yeni elektrikli SUV’u, 550 HP’lik güç ile 820 Nm’ye kadar tork üretmekte. Grecale Folgore yüzde 100 elektrikli tahrik dopingiyle de 410 kW (550hp) güç ve 220 km/saat azami hız sunuyor. Folgore’de yeni bir elyaf türü olan ECONYL (geri dönüştürülmüş) malzemeler kullanmış. ECONYL, okyanuslar ve su ürünleri yetiştiriciliğinden ele edilen balık ağları ve kumaş atıklarından geri dönüştürülmüş yenilenen bir kaliteli naylon ipliğinden sağlanıyor.

Folgore’nin ön tasarımı ilhamını Trofeo’dan almış. Aracın aerodinamik tasarımı yeniden tasarlanan arka difüzör gibi elementlerin de katkısıyla rekabetçi bir aerodinamik sürükleme katsayısı (Cx) elde etmeyi hedeflemiş. Grecale Folgore’nin iç mekân tasarımı, ön paneldeki tanımlayıcı Folgore kabartma deseni ve ambiyans ışıklarıyla vurgulanan karbon bakır 3D dokunmatik iç kaplamayla öne çıkıyor. Siyah ve nude 14 yönlü ECONYL elektrikli koltuklar, yenilikçi lazer tekniğiyle birlikte ısıtmalı ve havalandırmalı özellikleriyle sunulmuş. Grecale Folgore’de 12,3″ merkezi ekran, hem de 8,8″ konforlu ekran, kontrollere erişimi kolaylaştırmak için konumlanmış.

MIA Maserati Akıllı Asistan, Grecale Folgore için optimize edilirken, sürüş deneyimini daha hızlı hale getirmek ve sürücünün otomobili ihtiyaçlarına yönelik; MAX RANGE, GT, SPORT, OFFROAD olmak üzere dört farklı sürüş moduyla yer alıyor. Delikli deri ve mavi motor çalıştırma düğmesine sahip siyah direksiyon simidi üzerindeki sürüş modu seçici aracılığıyla ayarlamalar yapılabiliyor.

Maserati showroomlarındaki yerini alan Grecale Folgore, 7 milyon 428 Bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir