Maserati, GranCabrio Folgore’nin Dünya lansmanını Gerçekleştirdi

Maserati’nin GranCabrio Folgore ile elektrifikasyon çağına dönüşümünü gözler önüne serdiği, Trident’in %100 elektrikli yeni serisinin sunulduğu “Made in Thunder” etkinliği İtalya Rimini’de gerçekleşti.

Açılış konuşmalarını İtalyan aktris Matilda De Angelis ve bilim dünyasının İtalyan temsilcisi, astrofizikçi ve iletişimci Edwige Pezzulli’nin gerçekleştirdiği etkinlik davetlilerin karşılandığı hipnotik ses deneyimiyle başladı, dünyaca ünlü sanatçı ve Trident Dardust’un gün batımını selamlaması ile devam etti. Lansman özellikle Leonardo Da Vinci’nin doğduğu 15 Nisan gününde gerçekleştirildi. Bugünün seçilmesinin bir diğer sebebi ise İtalya’da ulusal olarak kutlanan “Made in Italy” günü olmasıydı.

GranCabrio Folgore bu etkinlik ile beraber lüks segmentteki ilk %100 elektrikli üstü açılır otomobil olarak otomotiv dünyasında yerini aldı. Markanın ilk tam elektrikli modeli GranTurismo Folgore ve Trident tarihindeki ilk %100 elektrikli SUV olan Grecale Folgore’nin ardından, yeni üstü açılabilir Maserati’nin mevcut tam elektrikli ürün yelpazesini tamamladığı belirtildi. Etkinlik Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse’in konuşmasıyla devam etti. Busse, herkesi tanıtıma özel liquid rose gold rengi, titan grisi açılır tavanı ve kontrast dikişli sofistike kumaş ve ice iç tasarımıyla donatılan GranCabrio Folgore ruhunu keşfetme yolculuğuna çıkardı.

Maserati Yönetim Kurulu Başkanı Davide Grasso, İtalyan DNA’sının yüzyıllar boyunca sanat ve bilim arasındaki uyum ve çatışmasına dayandığını belirterek, yeni Folgore serisi için: “Yeni dönem olarak adlandırdığımız marka tarihinin elektrifikasyonunu kutluyoruz. Folgore, Maserati geleceğinin sesidir; enerji aşılayan ve markanın geleceğini ateşleyen bir gök gürültüsüdür.” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir