Ali Türkkan İtalya’da Türk Bayrağını Podyumda Dalgalandırdı

Castrol Ford Team Türkiye adına Sardinya Rallisi’nde Junior WRC kategorisinde yarışan Ali Türkkan ile co-pilotu Burak Erdener, çekişmeli mücadelede yarışı sınıflarında ikinci olarak tamamladılar.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın İtalya Sardinya etabı kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Ekipler, 266 kilometrelik 16 özel etapta hem birbirlerine hem de kırıcı ve zorlu toprak zemine karşı mücadele etti. Bu yıl tarihindeki en fazla katılım ile en çekişmeli sezonunu yaşayan Junior WRC’de yarışan Ali Türkkan ve co-pilotu Burak Erdener, global arenadaki bu ikinci startlarında podyuma çıkmayı başardılar.

Ford Fiesta Rally3 EVO ile yarışan ikili, sekizinci etapta sınıfındaki en iyi zamana imza attı. Liderliğe kadar yükselen ikili, lastiklerinin patlaması sonucu araçlarına hasar aldı ve yaşadıkları zaman kaybı nedeniyle ilk günü ikinci sırada tamamladı. İkinci güne hızlı başlayan Ali Türkkan ve Burak Erdener, istikrarlı performanslarıyla İtalya Rallisi’ni Genel Klasman ikincisi olarak tamamlayarak önemli bir başarıya imza attılar.

Castrol Ford Team Türkiye’nin pilot koçu ve koordinatörü Murat Bostancı bu başarılı sonucun ardından: “Oldukça zorlu geçen etaplarda gösterdikleri performansla podyuma ulaşan ekibimizi tebrik ederiz. Her geçen gün daha da güçlenerek zafere ulaşma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Junior WRC’de finişe geldikleri henüz ilk yarışta podyumun ikinci basamağına çıkan Ali Türkkan ve Burak Erdener ikilisi WRC’nin ileriki yarışlarında Türk bayrağını en tepeye taşımak ve İstiklal Marşımızı bir kez daha dinletmek adına büyük umut verdiler.” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir