Ali Türkkan Balkan Gençler Ralli Şampiyonu

Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Ali Türkkan, 24-26 Eylül tarihlerinde Avrupa ve Balkan Ralli Kupası’nın son ayağı olarak düzenlenen Sırbistan Rallisi’ni zaferle tamamladı. 

Castrol Ford Team Türkiye adına Onur Vatansever’in copilotluğunda yarışan Ali Türkkan bu sezon ülkemizi Avrupa’da temsil ettiği Balkan Ralli Kupası’nın son ayağı Sırbistan Rallisi’nde “Gençler Klasmanını” kazanarak “Balkan Gençler Şampiyonu” oldu. Yarış boyunca değişken hava koşulları ve zorlu etap şartlarına uygun lastik ve ayar stratejisini bulan ekip baştan sona kontrollü bir yarış çıkardı. Asfalt zeminde 5 ayak koşulan Sırbistan Rallisi öncesinde Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ kategorilerinde Balkan Ralli Kupası’nda lider konumda yer alıyorlardı.

Adlarını Avrupa Ralli Kupası finaline yazdırmak isteyen ikili yarışı istedikleri gibi tamamlayarak Sırbistan Rallisi’nde ‘Genç Pilotlar’ ve ‘İki Çeker’ kategorilerinde şampiyonluğunu ilan etti. Bu zaferle, “2021 Balkan Ralli Kupası Gençler Şampiyonu” ve “2021 Balkan Ralli Kupası İki Çeker Şampiyonu” unvanlarını kazanan Ali Türkkan, ralli branşında gençler klasmanında Türkiye’ye ilk uluslararası şampiyonluk kazandıran sporcu olma başarısını da gösterdi.