Maserati Yeni GranCabrio’yu Sundu

Maserati, üstü açık tasarımı ve teknolojisiyle sürüş tutkunlarına adanmış yeni Maserati GranCabrio’yu tanıttı. 

Maserati GranCabrio, Trident serisindeki en yüksek performansa sahip otomobillerin gücünü aldığı 542 hp 3.0 litrelik çift turbolu 6 silindirli içten yanmalı Nettuno motora sahip ve Trofeo donanım seviyesinde sunuluyor. %100 İtalya’da üretilen Trident’in yeni üstü açılabilir modeli GranTurismo’nun izinden giderek sürüş konforu ve sportiflikten ödün vermeden grand tourer’ın yeni bir versiyonunu sunuyor.

GranCabrio’da 50 km/saat hıza kadar hareket halindeyken bagaj alanına otomatik olarak 14 saniye gibi kısa sürede yerleştirilen tavan mevcut. Maserati’nin ilk yol spor otomobili olan 3500 GT’nin üstü açılabilir versiyonu ilk kez 1959 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Maserati’nin en son modeli olan otomobil, üstü açılabilir yeni görünümüyle Maserati’nin bilinen stilistik detaylarını geliştirerek, GranCabrio meraklılarına özgü panorama ve seyahat ruhuyla tam bir uyum içinde, yolculuğu zenginleştirerek sürüş keyfini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemiş. Direksiyonda da maksimum güvenlik ve sürücü destek hizmetleri sunuluyor. Beş renk seçeneği bulunan açılır tavan, merkezi ekrandaki bir dokunmatik düğme aracılığıyla kontrol ediliyor.

GranCabrio, standart bir özellik olarak sürücü ve yolcuların boyunlarını sıcak tutmak için üç farklı ısı seviyesi sunan son teknoloji bir boyun ısıtıcı ile birlikte geliyor. İsteğe bağlı olarak sunulan özellikler arasında, iki yolcu tarafından kullanılmak üzere tasarlanan ve manuel olarak katlanabilen rüzgar durdurucu da yer alıyor. Üst kısım açıkken, kabin içindeki türbülansı en aza indirerek yolcuların aracın aerodinamik performansını sonuna kadar kullanmalarına olanak tanıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir