Yeni Yaris Cross Hybrid Haziran’da Türkiye’de

Dünya’da “Yılın Şehir Otomobili” unvanına sahip olan Toyota Yaris Cross Hybrid, yenilenen ürün gamıyla birlikte Haziran ayından itibaren Türkiye’de yollara çıkmaya başlayacak.

Yeni Yaris Cross Hybrid’in ilk bakışta dikkat çeken tasarımı, donanım seçenekleri, teknolojik özellikleri ve yeni renk seçenekleriyle buluşuyor. Çift gövde rengiyle de tercih edilebilen Yaris Cross Hybrid, yeni ön-arka tampon tasarımıyla SUV tarzının altını çizmeyi amaçlamış görünüyor. 17 inç siyah alaşım jant seçeneği, Granit Gri ve Neptün Mavi renk alternatifleri ile kabinde yer alan koltuk tasarımı da Yaris Cross Hybrid’in diğer yeni özellikleri arasında bulunuyor.

Toyota, Yeni Yaris Cross Hybrid modelini iki farklı tam hibrit seçeneğiyle müşterilerine sunacak. Yaris Cross Hybrid için bu seçenekler 116 HP hibrit ve 130 HP hibrit versiyonları olacak. Tam hibrit motor seçeneğiyle sunulacak Yaris Cross Hybrid, teknolojiyi ve trendleri takip eden müşterileri hedefliyor görünüyor. Hybrid 130 versiyonu, Toyota’nın beşinci nesil hibrit bileşenleriyle donatıldı.

1.5 litrelik yeni tam hibrit sistemi bir elektrik motoruyla kombine ediliyor. Sistem bu sayede 130 HP kombine güce ve 185 Nm torka sahip oluyor. Yaris Cross Hybrid 130, 0-100 km/s hızlanmasını 10.7 saniyede tamamlıyor. Otomobil ayrıca 101-116 g/km CO2 emisyonu ile 4.5-5.2 lt/100 km tüketim ortalamasına sahip.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir