Toyota C-HR Hybrid’in Yeni Nesli Satışa Sunuldu

Toyota, SUV segmentinde dünya çapında başarılı satış rakamlarına ulaşmış Toyota C-HR modelinin ikinci neslini Türkiye’de satışa sundu.

1.8 litrelik tam hibrit motora sahip olan ikinci nesil Toyota C-HR, 1.550.000 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla 9 Kasım’dan itibaren Toyota Plazalarda yerini aldı. Toyota’nın Türkiye’deki fabrikasında üretilen ve tamamen yenilenen C-SUV modeli olan C-HR Hybrid, daha keskin tasarımı, kullanıcı odaklı dijital kokpiti, artan donanımları, yeni teknolojileri ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yeni modelde otonom sürüşün kapılarını açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12.3 inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL “premium ses sistemi”, “shift by wire” elektronik vites, günün her saatine göre değişebilen gelişmiş ambiyans aydınlatması, Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler ve Dijital İç Dikiz Aynası gibi özellikler de sunuluyor. Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini ileri seviyeye taşıyan dijital bir kokpit ile dikkat çeken C-HR, standart olarak sunulan 12.3 inç tamamen dijital gösterge ekranıyla bezenmiş. Keskin grafklere sahip dijital göstergeye aktarılan veriler, sürücü tercihlerine ve önceliklerine göre kişiselleştirilebiliyor. Toyota C-HR aynı zamanda standart olarak yeni 12.3 inç dokunmatik multimedya ekranı ile geliyor. Bu multimedya sisteminde Apple CarPlay veya Android Auto ile akıllı telefon bağlantıları kablosuz olarak gerçekleştirilebiliyor. Toyota C-HR ile Toyota ürün gamında ilk kez sunulan bir özellik ise “shift by wire” elektronik vites ve elektronik park freni oldu.

Yeni Toyota C-HR Hybrid önden bakıldığında markanın tam elektrikli model ailesinin yeni tasarım dilini taşıdığını ortaya koyuyor. Parabola tasarımlı Premium LED ön farlar dikkat çekerken, yandan bakıldığında keskin hatları ve gövdeye gizlenmiş kapı kolları kullanılmış. Ayrıca arka sütunu da kapsayan çift renk gövde tasarımı da ilk defa yenilenen C-HR’da sunuluyor. 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar ise bu keskin hatları tamamlar nitelikte. Aracın arka bölümünde ise şerit tasarımlı ve Toyota C-HR imzalı LED arka stop lambaları mevcut.

Yeni Toyota C-HR Hybrid 4362 mm uzunluğa, 2640 mm aks aralığına, 1558 mm yüksekliğe ve 1832 mm genişliğe sahip olarak tasarlanmış. Önceki nesle göre genişlikte 37 mm’lik artış var. Aracın bagaj hacmi ise 388 litre oldu ve önceki nesle göre 11 litrelik artış elde edilmiş. Toyota C-HR Hybrid, birçok teknolojik özelliğiyle öne çıkarken aynı zamanda daha çevreci bir model haline de getirildi. Çevreci ve sürdürülebilir bir model olması adına adımlar atan marka, Yeni Toyota C-HR’da geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı ilk nesle göre iki kat artırıldı ve bu malzemelere 100’den fazla parçada yer verdi. Bunlar arasında, geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış yeni bir koltuk döşemesi kumaşı da bulunuyor. Vegan iç döşeme detaylarının yanı sıra hafif çelik platform ve yeni su bazlı boya teknolojisi kullanılmış.

Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın alamet-i farikası olan tam hibrit teknolojisiyle donatılmış. Beşinci nesil 1.8 litre hibrit teknolojisiyle sunulan Toyota C-HR 140 HP güce sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını 9.9 saniyede gerçekleştirebiliyor. WLTP ölçümlerine göre 4.8 lt/100 km. ortalama tüketimiyle dikkat çeken Toyota C-HR, 108 g/km’lik oldukça düşük CO2 emisyon değerlerine sahip. Yeni hibrit ünite önceki Toyota C-HR modeline göre daha güçlü olmasının yanı sıra mevcut emisyon ve tüketim değerlerini koruyor.

Toyota C-HR Hybrid, Türkiye’de Passion, Passion X-Sport ve Passion X-Style olmak üzere üç farklı premium donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Otomobilin renk seçenekleri arasında ise Amber, Kristal Gümüş Gri, Galaksi Beyazı, Pasifik Mavi, Egzotik Kırmızı ve Ametist Moru gibi aracın çekiciliğini artıran birçok farklı seçenek bulunuyor.