Rolls-Royce Özel Yapım Arcadia Droptail’i Tanıttı

Rolls-Royce’un yalnızca dört özel ifadesi olacak otomobil serisine La Rose Noire Droptail ve Amethyst Droptail’in ardından,‘’Arcadia Droptail’’ de eklendi.

Otomobilin ismi Yunan mitolojisinde “yeryüzündeki cennet” diye tasvir edilen doğal güzelliğiyle ünlü efsanevi, ‘’Arcadia’’ diyarından geliyor. Rolls-Royce’un yeni bespoke otomobili olan Arcadia Droptail, sakinlik temasından ilham almış. Singapur, Endonezya ve Vietnam’da görülen modernist tropik gökyüzü bahçelerinin hassasiyeti,zenginliğinin yanı sıra organik formların, maddi dürüstlüğün kutlandığı İngiliz ‘ Biomimetic’ mimarisi etrafında otomobili tasarlamışlar.

Karoserin dış renk paleti, ince detaylarla dolu, tasarım ekibi tarafından gövde için ikili renk şeması olarak geliştirilmiş. Palet, güneş ışığını yansıtarak, incelikli tasarım detaylarını gölge oyunlarıyla birleştiriyor. İlk bakışta katı beyaz bir renk gibi görünen doğrudan ışıkta ise parıldayan ışıltılar, saf doğal formla ortaya çıkıyor.

Bu karoserin önceki üç modelden farkı, karbon fiber alt kısımlarının özel gümüş renkte boyanmış olması. İç mekand a ise detayların odak noktası ahşap, özgün deseni, renk tonları nedeniyle seçilen Santos Straight Grain, yüksek yoğunluklu ağaç türü, iç içe geçmiş tahıl deseni kullanılmış. Markanın zanaatkârları, bu hassas malzemeyle çalışmanın zorluklarına rağmen, iç mekanda 233 ahşap parçasını bir araya getirmişler. Sadece aracın arka kısmına 76 parça uygulanırken, ahşap bölümlerin uygun hale getirilmesi 8.000 saat sürmüş.

K

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir