Rolls-Royce, Ghost Prism Modelini Tanıttı

Rolls-Royce, 120.yılı anısına saygı duruşunda bulunan sadece yüz yirmi adet üretilecek ‘’Ghost Prism’’ adlı modelini medyaya tanıttı.

Ghost Prism modelinde sanat, moda, tasarım alanlarındaki trendleri belirleyen etkili figürlerin talepleriyle harekete geçirilen temalar sadeliği benimsemiş görünüyor. Cesur renk darbelerinin birleşimi aracın dış kaplamasında zamansız bir ifade izlenimi de yaratması hedeflenmiş. İngiliz premium markasının lüks evinin yeni modeli, Gunmetal dış boya, Burnout, siyah parlak işlemelerin olduğu dört tonlu renklerle şekillendirilmiş.

Yüksek kalite hedeflenerek imal edilmiş döşeme ve elle çizilmiş dış kenarları hatırlatan kombinasyon, birkaç dokunuşla yolcu kabinine kadar uzanıyor. Her biri deri kaplamaya tek tek yerleştirilen 1.040 adet renkli yıldızı barındıran tavan kabinin içini ışıkla doldurması da markanın alamet-i farikası da diyebiliriz.

Kompozisyondaki otomobillerin özelliği, renk tarzlarının farklı tasarım yeniliklerine esin kaynağı olması. ‘’Prism’’ismi sağlam bir form ile parlak, spektral renkler arasındaki kontrasttan geliyor. Spektral renk, ışığın, prizma ya da başka ayıraç tarafından dağıldığı, gökkuşağını oluşturan renkleri ifade etmekte. Medya sunumundaki örnek modelde gri özelinde Gunmetal rengi kullanılmış. Markanın stil kodlarına uygun Ghost Prism’in yan profil işçiliği, zanaatkarlar tarafından elle hazırlanmış durumda. Derin parlak siyah kaplama, on adımlı özenli bir süreçten geçmiş. Dört kat boya uygulandıktan sonra da 16 saat boyunca el ile parlatılmış. Renk paletindeki nüanslı karışımlar, Turchese, Mandarin, Forge Yellow veya Phoenix Red olmak üzere dört dış vurgu seçeneğiyle sergileniyor. Bu özel modele sahip olabilecek müşteriler ise iç mekânda neredeyse sınırsız sayıda özel renk seçeneği atayabilecekleri de açıklandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir