Mercedes-Benz EQA ve EQB Türkiye Yollarına Çıkıyor

Tamamen elektrikli Mercedes-Benz EQA ve EQB modelleri yenilenen özellikleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Mercedes-Benz’in elektrikli EQA ve EQB modellerinin markanın ülkemizdeki bayilerinde satışa çıktığı açıklandı. Yıl başında Avrupa’da satılmaya başlanan yeni güncellenmiş model serilerinden EQA 250+’ın kombine ağırlıklı elektrik tüketimi (WLTP) 16,7-14,4 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km[1], EQB 250+’nın WLTP’si 17,5-15,2 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km olarak gerçekleşiyor.

 

 

 

Araçlarda AMG Tasarım Konsepti standart olarak sunulurken, potansiyel müşteriler renk seçenekleri, iç mekân ve koltuk döşemeleri, iç mekân tasarım detayları ve jantlar gibi çeşitli araç özelliklerini kişisel zevklerine göre tasarlayabilecekler. 5 koltuklu EQB için ESP römork dengeleme sistemine sahip çeki demiri ilk defa isteğe bağlı olarak eklenebiliyor.

Yeni iç mekân özellikleri arasında dokunmatik kontrol tuşlarıyla donatılan güncel direksiyon simidi, Mercedes-Benz logo detayı, kahverengi açık gözenekli ıhlamur ağacından imal edilmiş detay tasarımı ve Mercedes-Benz yıldız desenli arkadan aydınlatmalı süsleme (AMG Tasarım Konsepti için standart) bulunuyor. EQA-EQB’de koltuk ısıtma, ambiyans aydınlatması, KEYLESS-GO, metalik boya gibi birçok donanım standart olarak yer almış. Tamamen dijital gösterge grubu ise gelişmiş ve üstü paketlerde standart donanım olarak açıklandı. Araçlarda bulunan Burmester Surround ses sistemi (Premium Paketi ile standart) artık güncel MBUX ile ses deneyimi sunuyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir