Jeep’in Çevre Dostu Çalışmaları Sürüyor

Jeep, tüm modellerinde elektrifikasyona geçerek 4xe şarj edilebilir hibrit ve e-Hybrid modellerinden oluşan ürün yelpazesiyle Türkiye’nin en çevreci SUV ürün gamını sunmayı amaçlıyor.

Tamamen hibrit ürün gamına sahip olan Jeep’in yelpazesi 4xe şarj edilebilir hibrit ve e-Hybrid modellerinden oluşan marka, elektrifikasyon yolculuğuna 2030 yılında ‘0 emisyon özgürlüğü’ vizyonuyla iddialı bir şekilde devam ediyor. Marka, SUV elektrifikasyonunun global lideri olarak kategorinin geleceğini şekillendirme yolunda ilerlerken, önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği tüm modelleriyle bu vizyonu desteklemeyi planlıyor.

Ülkemizde Renegade ve Compass e-Hybrid ve 4xe plug-in hybrid modelleri Jeep özelliklerinin yanı sıra yeni nesil hibrit teknolojileri sayesinde çevreci ve yakıt tüketimleri ile de dikkat çekiyor. Küçük SUV segmentinde yer alan  Renegade e-Hybrid, markanın 7’li ızgara ve trapezyonel çamurluklar gibi mirasını yansıtıyor. Kompakt SUV modeli Compass e-Hybrid ise konfor, kabin genişliği ve teknolojik özellikleriyle öne çıkıyor. Her iki modelde de yer alan e-Hybrid güç sistemi EV özelliğiyle sürücülere tamamen elektrikli modda araç kullanma imkanı sunuyor. E-Hybrid modeller ulaşılabilir olmalarıyla da tamamen elektrikli Jeep ürün gamına giriş noktası olma özelliği taşıyorlar.