JAECOO J8’in Dünya Lansmanı Yapıldı

Chery Group’un Premium Off-Road SUV sınıfında yeni bir anlayışın oluşmasını hedefleyen JAECOO markası, bu yıl ilk defa Cenevre haricinde Doha-Katar’da düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda J8 modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi.

İlk olarak Şubat 2024’te yollara çıkması ve Mart 2024’te Katar pazarında satışa sunulması beklenen JAECOO J8’in markanın tasarım, kabin donanımları, akıllı teknolojileri ve performansı açısından başyapıtı niteliğinde olduğunu vurguluyor. J8, JAECOO’nun sürekli gelişimiyle “Off-road SUV” alanında yeni bir pazara öncülük etmesi ve kullanıcılar için en üst düzey seyahat deneyiminin kapılarını aralaması anlamında büyük bir önem taşıyor. JAECOO J8’in genel tarzı; gövde boyunca uzanan keskin omuz çizgisinde doğal ışığın yumuşak vuruşlarıyla aracın hatlarını gösterdiğini söyleyebiliriz.

JAECOO J8’in kabin tasarımında ise abartıdan uzak bir hava hakim. Koltukları büyük oranda Nappa deriyle kaplı olan SUV, böylece yolculara sadece rahat bir seyahat deneyimi sunmayı amaçlamış vaziyette. Tamamı mat siyah geyik derisinden tavan döşemesi konforun yanı sıra, ses emilimini de geliştirerek kabin yalıtımına katkı sağladığı açıklandı. TOM yapımı suni ahşabın da doğal halinin görsel dokusunu ve dokunma hissini bir araya getirdiğini belirtelim.

JAECOO J8, tasarım yaklaşımını teknolojiyle harmanlayarak samimi bir ortam sunuyor. Kabin, 24,6 inçlik ultra akıllı kavisli ekran, özel 14 hoparlörlü SONY ses sistemi ve 255 renkli, şelale tarzı ritmik ortam aydınlatması ile donatılmış. Kullanıcılar sürüş sırasında “540 stereo” isimli süper-hassas klima sistemiyle iklimlendirme ayarlarına kavuşuyor. Her sıradaki yolcu da hava sıcaklığını kendi tercihine göre ayarlayabiliyor. “C-PURE Kübik Kabin Teknolojisi”nin de katkısıyla konforlu bir sıcaklık sağlanarak otomobilin içindeki havanın daha taze ve sağlıklı olması amaçlanmış. J8, 7 temel sürüş senaryosuna kolaylıkla uyum sağlayabilen bir deneyim sunuyor. Her senaryoya uygun akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi güç aktarımını sağlıyor. Araç, CDC manyetik yükseklik ayarlı süspansiyonuyla yüksekliğini farklı yükler ve yol koşullarına göre ayarlayabiliyor ve konfor seviyesini yol tutuş özellikleriyle birleştirebiliyor. Y