Jeep Avenger e-Hybrid Türkiye’ye Geliyor

Jeep Avenger’ın hibrit motor seçenekli versiyonu Türkiye yollarına çıkıyor.

İlk tamamen elektrikli modeli Avenger’ı geçtiğimiz yıl tanıtan Jeep markası, şimdi ise Türkiye’de sunmaya hazırlandığı MHEV teknolojisini kullanan Avenger ile iddiasını sürdürmeyi hedefliyor. Haziran ayından itibaren Jeep showroom’larındaki yerini alan Avenger e-Hybrid, markanın sürüş deneyimini daha düşük CO2 emisyonuyla sunuyor. Yeni Avenger e-Hybrid’e güç veren motor, bu teknolojisi sayesinde çevreci bir sürüş deneyimi sağlamayı hedeflemiş görünüyor. Otomatik 6 ileri E-DCT6 çift kavramalı şanzıman ve entegre elektrikli motor ile eşleştirilen Avenger e-Hybrid, müşterilerin düşük hızlarda tamamen elektrik motoru ile yol almalarına imkân veriyor.

100 HP güç üreten 1.2 litre 3 silindirli motora sahip Avenger e-Hybrid, 48 voltluk lityum iyon batarya ve yenilikçi 6 vitesli çift kavramalı elektrikli şanzıman arasında uyumu hedeflemiş. Aracın şanzımanı 21 kW’lık bir elektrik motoru, bir invertör ve merkezi şanzıman ünitesini barındırıyor. Avenger e-Hybrid’in öne çıkan özellikleri arasında bir hibrit deneyimi sunan 48V sistem yer alıyor. Aracın yakıt tüketimi ise 5.1 lt/100 km’lik bir değer sunuyor.

Haziran ayından itibaren 1.598.250 TL’den başlayan fiyatlarla Jeep yetkili satıcılarındaki yerini alan Avenger e-Hybrid; Limited versiyonu ile ÖTV muafiyeti kapsamına da giriyor. Bu muafiyet kapsamındaki müşteriler 891.000₺ fiyat ile Avenger e-Hybrid sahibi olabiliyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir