Jeep Renegade ve Compass e-Hybrid Satışa Sunuldu

Jeep’in küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olmasıyla dikkat çeken Renegade ve Compass’ın e-Hybrid versiyonları Türkiye’de satışa sunuldu.

Jeep, elektrifikasyon planı dahilindeki ürünlerini dünya yollarıyla buluşturmayı sürdürüyor. Markanın küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olmasıyla dikkat çeken Renegade’in ve Compass’ın e-Hybrid versiyonları Türkiye’de satışa sunuldu.

Bu modellerin satışa sunulmasıyla ülkemizdeki Jeep Renegade ve Compass ürün gamının tamamı elektriklenmiş oldu. Türkiye’de toplam Jeep satışlarının yüzde 99’unu oluşturan Renegade ve Compass modelleri mayıs ayından itibaren sadece e-hybrid ve 4xe plug-in hybrid seçenekleri ile tercih edilebilecek.

Renegade ve Compass e-Hybrid’in yedi vitesli otomatik şanzımanlı e-Hybrid versiyonları, performanslarını yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alıyor. Renegade ve Compass e-Hybrid BSG (Belt Start Generator) ve 15KW’lık elektrikli motor 130 beygirlik içten yanmalı motoru destekliyor. Her iki modelde de bulunan yeni güç aktarma organları sayesinde içten yanmalı motorun ısınma fazında oluşan yakıt tüketimi ve emisyonun düşürülmesi sağlanıyor. Hibrit teknolojisi; araçların yakıt harcamadan %100 elektrikli modda kalkış yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. Renegade ve Compass e-Hybrid modelleri sadece elektrik motorun gücü ile yoğun ve sıkışık trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan ilerleyebiliyor (e-queueing). Ayrıca tamamen elektrik modunda ve Co2 emisyonu olmadan park edilebiliyor (e-park).

Ülkemizde satışa sunulan Renegade e-Hybrid, 1.119.950 bin TL’den; Compass e-Hybrid ise 1.434.950 bin TL’den başlayan fiyatlarla tercih edilebilecek.