Yeni Citroen e-C3 Eylül’de Türkiye’de

Citroen, yenilediği C3 modelini yüzde 100 elektrikli olarak Eylül ayında ülkemiz yollarına çıkarmaya hazırlanıyor.

Sıfır emisyonlu mobiliteyi ulaşılabilir fiyata yaşamak isteyen kullanıcılar için üretilen tamamen elektrikli yeni e-C3, Akıllı Otomobil Platformu ile rakiplerinden ayrışmayı hedeflemiş görünüyor. B segmentinde ilk kez Citroen Advanced Comfort süspansiyon ve yeni Citroen Advanced Comfort koltuklarla tasarlanan yeni Citroen e-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla, sıfır gürültü ve sıfır titreşim sunarak daha dingin bir sürüş deneyimi üzerinde yoğunlaşmışlar.

440 km’ye kadar WLTP şehir içi sürüş menzili sunabilen 44 kWsa LFP batarya paketi ve sadece 26 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj performansı sağlayan 100 kW DC hızlı şarj özelliğiyle yeni Citroen e-C3, elektrikli araç kullanımını kolaylaştırmak hedefinde. Citroen e-C3’e ek olarak ürün gamına gelecek yıl başında hibrit model 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonu da eklenecek.

Yeni C3’ü eylül ayında tüketicilerle buluşturacaklarını vurgulayan Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Biz Türkiye lansmanımızı ilk etapta sadece elektrikli güç ünitesine sahip versiyonla gerçekleştireceğiz. Başlangıç seviyesinden itibaren sunduğu güvenlik ekipmanları, teknolojik donanımları, çarpıcı tasarımı ve segmentinin en konforlu aracı olma iddiası ile rakiplerinden ayrışıyor. Eylül ayında sadece elektrikli modeli ile yollarda olacak Citroen e-C3’ün, sunmayı planladığımız fiyat seviyesi ile de ne kadar iddialı bir model olduğunu gözler önüne sereceğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir