Citroen’in Yenilenen Ticari Modelleri Türkiye’de

Citroen, binek araç konforu sunmayı hedeflediği hafif ticari araç ürün gamını tamamen yeniledi.

Citroen, yenilenen hafif ticari araçlarını Türkiye’de satışa sundu. Markanın yenilenen hafif ticari araçları, binek araçlara göz kırpan ve sürüş özellikleriyle gerek bireysel müşteriler gerekse KOBİ’ler olmak üzere farklı müşteri profillerine hitap etmeyi amaçlamış görünüyor.

Markanın hafif ticari araç pazarındaki iddialı oyuncusu olan Berlingo Kombi, yeni tasarımı ve donanımlarıyla öne çıkıyor. Feel Bold, Shine ve Shine Bold olarak 3 farklı donanımla pazara sunulan yeni Berlingo Kombi, 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneklerine sahip.

Feel ve Feel Bold donanım seçenekleriyle satışa sunulan Berlingo Van ise, otomatik vites opsiyonu da olan 100 ve 130 HP gücündeki 1.5 litrelik BlueHDi motorla yollara çıkıyor.

Citroen Spacetourer ise dizel motoru ve otomatik şanzımanıyla artık tek paket olarak sunuluyor.

Markanın orta boy ticari modellerinden Jumpy Panelvan, yeni ECO-LED farlarıyla yenilenmiş. Otomatik şanzıman opsiyonu ve iki farklı güç alternatifiyle sunulan yeni Jumpy Panelvan, Teknoloji Paketi ile binek araçları aratmayan donanımlara sahip durumda.

Citroen hafif ticari ürün grubunun en büyük oyuncusu olan yeni Jumper da 13 ve 15 metreküplük yükleme alanı, 3,5 ile 4,2 ton arasında değişen taşıma kapasitesiyle öne çıkıyor. 2.2 litrelik BlueHDi motoru iki farklı güç seçeneği ile satılan yeni Jumper’da EAT8 otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım yeni modeller ile ilgili: “Ticari araç segmenti bizim için çok önemli. Toplam pazarın yüzde 22’sini ticari araçlar oluştururken, bizim satışlarımızın ise yüzde 28’i ticari modellerden geliyor. Markamızın kimliğini yansıtan yüksek konfor ile rakiplerimizden ayrıştığımızı çok net söyleyebiliriz. Yenilenen ürün gamımızla iddiamızı daha da güçlendiriyoruz. 2023 yılında pazarın en fazla büyüyen hafif ticari araç markası olarak bu iddiamızı somutlaştırmış olduk” dedi. Markanın konfor özelliklerine vurgu yapan Selen Alkım, “Citroen markası sunduğu yüksek konfor ile rakiplerinden ayrışıyor. Müşterilerin Citroen markasını tercih etmelerindeki en önemli etkenlerden birinin bu üstün konfor seviyesi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir