Volkswagen Destekli Cappadox Festivali Sona Erdi

Volkswagen’in ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox; 23-26 Mayıs tarihlerinde düzenlendi.

Cappadox Festivali, “Değişen Gökler” temasıyla Kapadokya’nın özel doğasında bu yıl 5. kez gerçekleştirildi. Festival, dört gün boyunca katılımcılarını  bir keşif yolculuğuna çıkardı vemüzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle dolu bir program sundu. Kültür, sanat etkinliklerinin birleştirici gücünü destekleyen ve birçok farklı alanda müziği sahiplenen Volkswagen markası, Cappadox ile bu misyonunu sürdürmeye devam etti. Festivaldeki katılımcılara Yeni Tiguan araçlar eşlik etti.

Cappadox’un müzik programı, katılımcılara yalnızca işitsel bir şölen değil, tüm duyularına hitap eden deneyimler yaşattı. Türkiye’den ve farklı coğrafyalardan birçok sanatçı, Kapadokya’nın farklı mekanları ve etkileyici atmosferinde sahne aldı. Mercan Dede, Ulla ve Casper Clausen ile Kapadokya vadilerinin manzarasında günün ilk ışıkları karşılandı. Capadoxlular, Gevende, Teoman, Mammal Hands, Jordan Rakei, Büyük Ev Ablukada, Lalalar gibi isimlerle sihirli bir yolculuğa çıktılar.

Cappadox’ta lezzet ve keşif birleştirilerek katılımcılara yerel taptaze malzemeler ve alternatif pişirme teknikleriyle doğayla iç içe bir lezzet yolculuğu yaşatıldı. Şef Mustafa Otar ve MSA öğrencilerinden oluşan ekibi ile Doğada Açık Ateşte Pişirme deneyimi hem damaklara hem de hafızalara kazındı. Gurme tadım etkinliklerinde ise, farklı lezzetler Levon Bağış’ın anlatımıyla buluştu.

 

Capadox açık hava etkinliklerinde ise, doğa ve tarihin birleştiği rotalarda yoga ve meditasyon etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları yapıldı. Outdoor sevenler Vadi Bisikleti, Avanos Panorama Bisiklet Turu, Güvercinlik Vadisi yürüyüş rotası, Aşk Vadisi yürüyüş rotaları gibi etkinlikleri tercih ederken; bedenin gücü ve enerjisini yeniden keşfedip, bedeniyle doğanın muazzam sessizliği arasında bağ kurmak isteyenler ise, Kundalini Nefes ve Meditasyon, Sinir Sistemini Dengeleyici Qigong, Ses Banyosu, Farkındalık Dansı ve Tao Vinyasa gibi meditasyon ve yoga etkinliklerini deneyimleme fırsatı buldular.

Volkswagen, festivalde sürdürülebilirlik çalışmalarına katkıda bulunarak, etkinliklerde çevresel atıkları en aza indirme hedefini sürdürmeye devam ediyor. Tek kullanımlık plastik atıkları azaltma amacıyla, festivalde katılımcılara özenle tasarlanmış, işlevsel ve sağlıklı su mataraları SuCoları sundu. Böylece, festival ziyaretçileri su ihtiyaçlarını bu mataralarla karşılayarak yüzlerce pet şişenin çevreye zarar vermesini önledi.

Katılımcılar Cappadox’ta Volkswagen’in yenilenen SUV modeli, Yeni Tiguan’ın üçüncü nesli ile tanışma fırsatı buldu. Tiguan, Kapadokya’nın doğasında teknolojileri, aerodinamik tasarımı ile katılımcılara eşlik etti. 48 Voltluk hafif hibrit sistemin entegre edildiği turbo beslemeli benzinli motor (eTSI), IQ. LIGHT HD matrix farlar, sınıfında ilk kez sunulan çift valfli adaptif süspansiyon sistemi DCC Pro, dijital kokpit, havalandırma ve masaj özellikli ergoActive Plus deri koltuklar, Yeni Tiguan’ın özellikleri arasında.

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir