Yeni BMW 520i Sedan Türkiye’de Satışa Sunuldu

BMW’nin 5 Serisi Türkiye’ye özel 1.6 litre hacmindeki mild-hybrid benzinli motor seçeneği olan 520i versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor.

BMW’nin “The Power Of Choice” yaklaşımıyla aynı gövdede farklı motor seçenekleri sunan modeli 5 Serisi Sedan, içten yanmalı dizel ve elektrikli motor versiyonlarına ek olarak mild-hybrid benzinli motor seçeneğiyle Türkiye’de Ağustos ayında yollara çıkmaya hazırlanıyor.

BMW 520i Sedan, dört silindirli, turbo beslemeli ve mild-hybrid teknolojisine sahip 1.6 litrelik içten yanmalı bir motoru  kullanıyor. Bu motor toplamda 190 beygir maksimum güç ve 310 Nm tork üretiyor. Bu gücü arka tekerleklerine 8 ileri Steptronic şanzımanıyla aktaran 520i Sedan, 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşıyor. BMW 5 Serisi’nin Türkiye’deki en yeni motor seçeneğine sahip versiyonu olan 520i Sedan, Luxury Line ve M Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor.

BMW 520i Sedan, markanın imzası niteliğindeki böbrek Iıgaralarının yorumu ve dört bölümden oluşan farlarıyla ön görünümünü oluşturuyor. Otomobilin yan profili incelendiğinde ise markanın 1960’lı yılların başından beri neredeyse tüm BMW modellerine uyguladığı Hofmeister Kıvrımı ve bu detay üzerindeki model ismiyle dikkat çekiyor. Aracın arka kısmı L formundaki krom çıtalarla bezenmiş ve yere paralel olarak konumlandırılmış stop lambalarıyla tamamlanmış.

BMW 520i Sedan’ın iç mekanında sürücü odaklı tasarımıyla öne çıkan kavisli ekran ile kullanıcıları karşılıyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Kavisli Ekran sayesinde otomobilin içinde yer alan fiziksel düğmeler en az seviyeye indirilmiş. BMW 7 Serisi ile birlikte tanıtılan BMW Interaction Bar, Yeni BMW 520i Sedan’da da araç içi kullanıcı deneyimini bir üst sınıfa çıkarmayı hedeflemiş. Ambiyans aydınlatmayla birlikte inovatif bir kombinasyon yaratan sistem, ön konsoldan kapı içlerine kadar uzanarak BMW 520i Sedan’ın içinde geçirilen süreyi daha eğlenceli kılmayı amaçlıyor görünüyor. Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapıya sahip. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 520i Sedan’da dokunmatik özelliği sayesinde bilgi ekranı, multimedya ayarları ve Head Up Display ekranını kolaylıkla yönetebiliyor. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli, ambiyans aydınlatması sayesinde araç içindeki premium havayı destekliyor.

BMW 520i Sedan modelinde diğer donanımlar arasında Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Ön Koltuk Havalandırma, BMW Iconic Glow Dış Tasarım Paketi, Güneş Korumalı Arka Camlar, 4-bölge Otomatik Klima, HIFI by Harman Kardon Ses Sistemi, Kablosuz Şarj Haznesi, Kristal İç Tasarım Ögeleri, park esnasında 360 derece görüş sağlayan Park Asistanı Plus, yarı otonom sürüşe imkan tanıyan Sürüş Asistanı Professional, BMW Gesture Control ve Arka Cam Perdeleri de yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir