İstanbul Park’ta “BMW M Tutkulu Sürüş Günleri”

BMW’nin yüksek performans markası BMW M, en güncel ve özel modellerini 7-12 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Park Yarış Pisti’nde tutkunlarıyla buluşturuyor.

Katılımcıların drift parkuru, zaman parkuru ve pist parkuru olmak üzere üç farklı sürüşle üstün performanslı M modellerini kullanma fırsatı bulduğu etkinlikte, BMW M Departmanı tarafından geliştirilen ilk seri üretim hibrit güç ünitesine sahip BMW XM de sergileniyor. Borusan Otomotiv – BMW Türkiye tarafından düzenlenen etkinlikte katılımcılar, BOM eğitmenlerinin özel olarak hazırladığı drift, zaman ve pist parkurlarında tamamen elektrikli BMW i5 M60, BMW M3 Touring, BMW M2 Coupé ve BMW Z4 M40i modellerini tecrübe etme fırsatı buluyor.

BMW XM, M tarihinin ilk M HYBRID motoruna sahip. BMW Group’un ABD’deki Spartanburg Fabrikası’nda üretilen BMW XM, plug-in hybrid elektrik motorunun yanında 4.4 litre hacminde, V8 silindirli, M TwinPower Turbo beslemeli içten yanmalı motor sayesinde 653 beygir güç ve 800 Nm tork üretiyor. 8 ileri M Steptronic şanzımanıyla bu gücünü dört tekerleğe birden aktaran  BMW XM, 0’dan 100 km/s hıza 4.3 saniyede ulaşıyor. BMW XM, SAV formlarındaki kaslı gövdesi, sportif silüeti ve arka tasarımıyla gelecekten izler taşımayı hedeflemiş. Markanın lüks segment modellerinde kullanılan iki ayrı üniteye ayrılmış farları ve aydınlatmalı dev BMW böbrek ızgaraları Yeni BMW XM’in duruşunu destekler nitelikte.

Üç boyutlu prizma yapısına ve aydınlatmaya sahip tavan döşemesi BMW XM’in içindeki atmosferi tamamen farklı bir noktaya taşımayı amaçlamış. BMW XM, M modellerine özgü BMW Kavisli Ekran (Curved Screen) ile vites değiştirme ışığı dahil tüm sürüşle ilgili detayları 12.3 inç boyutundaki yeni grafiklere sahip gösterge ekranıyla sürücüsüne yansıtıyor. Araç kurulumu ve lastik durumu gibi M otomobillerine özel widget’lar ise 14.9 inç büyüklüğündeki multimedya ekrandan görülüyor.