Yeni BMW iX2 eDrive20 Satışa Sunuldu

BMW’nin tamamen elektrikli kompakt Spor Aktivite Coupe (SAC) modeli Yeni BMW iX2 eDrive20 Türkiye yollarına çıkıyor.

İkinci jenerasyonunda artan boyutları ile tamamen yeni bir konseptte satışa sunulan BMW X2, mild hybrid-benzinli versiyonun ardından eDrive20 modeli ile ilk kez tamamen elektrikli seçeneği satışa çıkıyor. Tamamen elektrikli BMW iX2 eDrive20, ön aksta yer alan elektrik motoru ile 204 beygir güç 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayan otomobil, tam dolu bataryalarıyla 478 km’ye varan menzili kullanıcısına sunuyor. BMW iX2 eDrive20 130 kW DC Şarj teknolojisi ile 29 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor. Opsiyonel olarak sunulan AC Charging Professional donanımı ile AC akımda 22 kW şarj hızı desteği sunan BMW iX2 eDrive20, bataryaların %0-100 dolumunu yaklaşık 3 saat 45 dakikada tamamlıyor.

Sadece M Sport tasarım paketiyle satışa sunulan otomobil, Iconic Glow kontür aydınlatmalı altıgen BMW Böbrek Izgaraları ve parlak siyah renkli ön hava girişi otomobilin ön kısmında dikkat çeken ilk detaylar arasında. Arka kısımda ise yatay hizalanan aydınlatmalar, parlak siyah difüzör ve arka spoiler kullanılmış.

BMW iX2’nin kokpitinin merkezi konumundaki kavisli ekranı yüzer kontrol paneliyle tüm sisteme erişim imkânı tanıyor. Sürücü bu sayede kullanım esnasında gözünü yoldan ayırmadan multimedya sisteminde dilediği değişiklikleri yapabiliyor. İç mekânda yer alan kontrol ekranı ve sesli komut enstrümanları sayesinde fiziksel düğme ve kontrollerin sayısı önemli ölçüde azaltılmış. BMW iX2 eDrive20’de ayrıca standart olarak sunulan elektrikli ayarlanabilir spor ön koltuklar da mevcut.

M Sport tasarım paketiyle tercih edilebilen BMW iX2 eDrive20’de standart olarak sunulan donanımlarında BMW Live Cockpit Plus, Park Asistanı, Sürüş Asistanı, Adaptif LED Farlar, Akustik Koruma, Otomatik Uzun Far Fonksiyonu, Konfor Erişim Sistemi, Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafıza Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu, Panoramik Cam Tavan, Isıtmalı Ön Koltuklar, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Kablosuz Şarj Haznesi, Spor Ön Koltuklar, Güneş Korumalı Arka Camlar, Akıllı Telefon Arayüzü gibi yer alıyor. Ayrıca aydınlatmalı BMW Iconic Glow Böbrek Izgaraları, M Sport Fren Diskleri, M Shadow Farlar, M Emniyet Kemerleri ve Shadow Dış Kaplamayı içeren M Sport Pro paketi, 360 derece görüş açısına sahip Park Asistanı Plus, 22 kW AC şarj hızı desteği sunan AC Charging Professional ve Sürüş Asistanı Professional gibi donanımlar isteğe bağlı olarak eklenerek kişiselleştirilebiliyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir