LeMans’da Ayhancan Güven fırtınası

Birçok motorsporları organizasyonunda Türkiye’yi temsil eden ve önemli başarılara imza atan Toksport WRT,  Porsche Carrera Cup Le Mans Serisi’nin en önemli ayağı olan Le Mans’da, Ayhancan Güven ile birlikte dördüncülük koltuğuna oturarak anlamlı bir başarı elde etti. 14 ayrı ülkeden toplam 62 pilotun yarıştığı, tampon tampona mücadeleye sahne olan yarışta Ayhancan Güven, birçok deneyimli pilotu geride bırakarak ülkemiz adına büyük bir başarının temsilcisi oldu.

Tüm motorsporları tutkunları ve otomobilseverlerin merakla takip ettiği Le Mans 24 Saat Yarışları’nın destek yarışı olarak nitelendirilen Porsche Carrera Cup Le Mans Serisi’nde; Ayhancan Güven, birçok deneyimli pilotun boy gösterdiği yarışı dördüncü sırada tamamlayarak müthiş bir başarıya ulaştı. İngiltere, Fransa ve Benelux ortak yarışı olarak nitelendirilen yarışta, 9 turun sonunda 45:12.358’lik tur zamanıyla Ayhancan Güven, Toksport WRT’nin başarısını bir kez daha taçlandırmış oldu.

Yarışa 10’uncu sırada başlayan Ayhancan Güven, güvenlik aracının ilk turda piste dahil olmasıyla 4’üncülüğe kadar yükseldi. Lider grup arasında oldukça çekişmeli anlar yaşayan Güven, zaman zaman üçüncülüğe kadar çıktı ve yarış sonunda damalı bayrağa ulaşan 4’üncü pilot olarak büyük bir zafer kazandı.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir