Baume & Mercier Istanbul Classic – Hill Climb’da efsaneler boy gösterdi

Baume & Mercier Istanbul Classic – Hill Climb, birçok ünlü otomobil tutkununun katılımıyla 10 Haziran günü Şile’de gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ana sponsoru İsviçre kökenli lüks saat markası Baume & Mercier olan etkinlik, markanın Türkiye temsilcisi Sezen Kiracı eşliğinde düzenlendi.

Kırka yakın aracın katıldığı yarışmada geçen yıla göre daha fazla heyecan yaratmak adına parkurda yeni bir düzenleme yapıldı: Tırmanmanın bittiği ve inişe geçilen düzlüğün ortasından itibaren saman balyaları ile katılımcıların, birçok şikanlar yapılarak, slalom yapmaları sağlandı ve şikan girişinden finish’e kadar olan bölümde zaman tutuldu.

Pek çok klasik ve modern otomobilin boy gösterdiği etkinliğin sonunda Porsche 911 Carrera aracı ile yarışı birincilikle bitiren Burak Ünal Baume & Mercier 1964 limitli Cobra Shelby saati kazandı. Aydonat Atasever ise Porsche 356 B Cabrio aracı ile otomotiv dünyasının duayenlerinden oluşan jüri tarafından Baume & Mercier Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir