JAECOO Bu Yaz Türkiye’ye Merhaba Diyecek

Çinli Off-Road SUV markası JAECOO, bu yaz Türkiye pazarına giriş yapacak.

JAECOO, Türkiye pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Yaz aylarında yollara çıkmaya başlayacak olan JAECOO, Türkiye marka lansmanına “Klasikten Klasiğin Ötesine” temasıyla start verdi. JAECOO, “klasiklerden ve klasiğin ötesinden” gelen üst düzey SUV markalarının tasarım genlerine sahip ancak bu yapıya en son otomotiv teknolojisi yeniliklerini de ekliyor. Son bir yıl içerisinde Meksika, Güney Afrika ve Şili gibi önemli pazarlara giriş yaparak küresel varlığını hızla artıran marka, bir yılda dünya genelinde 37 pazara ulaştı. 1,1 milyonun üzerinde kullanıcının dikkatini çeken JAECOO, 873 bayiden oluşan bir ağ kurdu. JAECOO, önümüzdeki üç yıl içinde İspanya, İtalya ve Polonya gibi Avrupa’daki yüksek potansiyelli pazarlar da dahil olmak üzere, 3 binin üzerinde standart bayi kanalından oluşan küresel bir yapılanmaya sahip 60’ın üzerinde pazara girecek.

JAECOO Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan ise, “Markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyonluk bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. Müşterilerimize göre JAECOO, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” dedi. Markanın, önümüzdeki 3 yılda 60’dan fazla ülkede 3 binden fazla satış noktasına ulaşmayı hedeflediğini vurgulayan Ahu Turan, şöyle devam etti: “Yeni nesil satış noktalarımızla gelecek/moda/teknoloji/ekoloji/e-spor temalı showroom alanları tasarlayıp, müşterilerimizle bağlarımızı kuvvetlendirmeyi hedefliyoruz. Marka stratejimiz gereği öncelikle Avrupa pazarına odaklanıp, burada başarı yakaladıktan sonra diğer pazarlara da güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Polonya ve Macaristan başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyete başlıyor olacağız. JAECOO, yeni enerji çözümleriyle öne çıkan bir marka. Müşterilerimize tam elektrikli ve PHEV gibi yeni enerji çözümlerini sunarken, aynı zamanda bu teknolojileri sürekli geliştirerek, rekabet ortamında öncü olmayı hedefliyoruz. JAECOO markasını 3 kelime ile tanımlayabiliriz: sofistike, Off-Road ve duyarlı. Yani tasarımı ve üretim kalitesiyle sofistike hem şehir hem arazi koşullarına uygunluğuyla Off-Road, hem de sunduğu yeni enerji çözümleri ve sosyal sorumluluk bilinciyle çevresine duyarlı bir marka olarak geliştirildi.” açıklamasını yaptı.

JAECOO, JAECOO 7 modelini pazara sunarak Türkiye Off-Road SUV pazarındaki kendisine şans arayacak. Gelecekteki ürünlerin yapılanması, konumlandırması ve stratejisine odaklanan marka; JAECOO 8 ve JAECOO 5 gibi yeni modellerle ürün gamını sürekli geliştirmeyi amaçlıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir