BMW Group İki Yeni Konsept Modelini Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024’te Sergiledi

BMW Group, iki yeni konsept modelini otomobil dünyasının en özel etkinliklerinden biri olan Concorso d’Eleganza Villa D’Este’de gün yüzüne çıkardı. İki kişilik lüks spor otomobil konsepti BMW Concept Skytop ile BMW Motorrad R20 Concept’i özel bir etkinlikte tanıttı. 

Özel klasik otomobillerin yanı sıra en çarpıcı yeni modellerin ve konsept araçların sergilendiği, otomobil koleksiyoncularının merakla beklediği etkinlik Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024, 24-26 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın kuzeyinde, Lombardiya bölgesindeki Como Gölü kıyısında bulunan Villa d’Este otelinde gerçekleşti.

BMW, iki kişilik lüks konsept otomobili BMW Concept Skytop tasarımını Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024’te tanıttı. Rafine bir görünüme sahip otomobilde özel malzemeler geleneksel işçilikle harmanlanmış. BMW Concept Skytop’un yolculuk etme isteği uyandıracak şekilde tasarlanan iç mekanı, kabinin kaslı yüzeyleri ve otomobilin yaşam alanını arkaya doğru yönlendiren çizgiler tamamlıyor. Kapı omuz çizgisine entegre edilen kanatçıklar geleneksel kapı kollarının yerini alırken hafif alaşımlı jantlar ise yan profildeki benzersiz görünümünü daha da güçlendiriyor. BMW Concept Skytop, öne uzanan geniş kaputu ve ikonik BMW köpekbalığı burnu tasarımını aydınlatmalı böbrek ızgarası ile süslerken geriye doğru uzanan arka kısım dikkat çekici görünüyordu. BMW Z8 Roadster modeline referansların özenle seçildiği modelde kaputtan itibaren iç mekana ve bagaj kapağındaki alüminyum kaplamaya kadar uzanan çizgi otomobilin silüetini belirginleştiriyor. Otomobilin iki koltuğunun arkasındaki deri kaplamalı takla barı ve B sütunundaki yan kanatçıklar, tamamen açılabilir arka camla birleşiyor. LED teknolojili farları model için özel olarak geliştirilmiş. Otomobilin stopları ise yere paralel olarak tasarlanmış tek parça haliyle dikkat çekiyor. BMW Z8 ile motor seçeneğinde de benzerlikleri bulunan BMW Skytop Concept, V8 motoruyla birlikte geliyor.

BMW Group, Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de BMW Motorrad’ın en ince ayrıntısına kadar rafine edilmiş yeni tasarımı R 20 Concept modelini tanıttı. BMW Motorrad R 20 Concept’te maksimum sürüş keyfi için özenle geliştirilmiş tamamen ayarlanabilir Öhlins Blackline süspansiyonlar yer alırken, temel araç geometrisi 62,5 derecelik direksiyon açısına ve 1550 mm’lik dingil mesafesine sahip.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir