Ford Yeni Nesil Courier Ailesini Tanıttı

Ford Otosan, tasarım, mühendislik ve üretim sorumluluğunu üstlendiği yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier’i yeni yüzü ve teknolojik özellikleri ile pazara sundu.

Türkiye hafif ticari sınıfının en çok satan aracı Ford Courier‘in yeni nesil versiyonu olan yeni Ford Tourneo Courier ve Transit Courier; performans, tasarım, bağlanabilirlik ve ileri güvenlik sistemlerinin birleşimi olarak her türlü ihtiyaca cevap vermeyi amaçlamış görünüyor. Yeni nesil Courier’nin araç mimarisi, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri temel alınarak Ford Otosan tasarımcıları ve mühendisleri tarafından ‘Tasarım Odaklı Düşünce’ (Design Thinking) felsefesi ile geliştirilmiş. Tasarımıyla ticari filoların işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen yeni Transit Courier serisi, segmentinde verimlilik ve maksimum çalışma süreleri sunmayı hedeflerken, aynı zamanda tasarımı ve yeni özellikleriyle binek araçlara güçlü bir alternatif olma iddiasında görünüyor da diyebiliriz.

Yeni nesil Courier’in akıllı telefon ekranını yansıtabilen, 8 inçlik dokunmatik ekranlı en yeni SYNC 4 sistemi, gelişmiş bağlantı ve kablosuz güncellemeleri sağlayan dahili bir modemle birlikte çalışıyor. Merkezi ekranı tamamlayan 8 inçlik dijital gösterge paneli de sürücü odaklı bir kokpit yaratıyor. FordPass uygulamasıyla Yeni Courier nerede olursa olsun araçla bağlantıda kalmak, uzaktan aracı kontrol etmek ve araca dair güncel bilgilere erişmek mümkün. Yeni nesil Courier, uzaktan aracı çalıştırma/durdurma, kapı kilitlerini açma/kilitleme gibi uzaktan kontrol özellikleri ile donatılıyor. Bağlanabilirlik özellikleri ve Fordpass mobil uygulaması sayesinde araç konumu, depo doluluk oranı, tahmini menzil bilgisi, lastik basıncı, güncel kilometre bilgisi ve motor yağı kalan ömür bilgisi gibi verilere rahatça erişilebiliyor.

Yeni Tourneo Courier’nin benzinli EcoBoost motoru; 6 ileri manuel şanzımanda 100 PS ve 125 PS seçenekleriyle gelirken; 7 ileri otomatik şanzıman 125 PS güç sağlıyor. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu da 100 PS güç üreten 6 manuel vitesli şanzımanla bir arada bulunuyor. Ford Transit Courier’nin benzinli versiyonu; altı vitesli manuel şanzımanla 100 PS güç sağlayan, yedi vitesli otomatik şanzımanla 125 PS güç sağlayan 1.0 litre EcoBoost motor seçeneklerine sahip. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu ise, 100 PS ve 250 Nm tork üreten 6 manuel vitesli şanzımanla birlikte geliyor.

Tourneo Courier’nin katlanabilir arka koltukları ve yerleşim seçenekleri sayesinde 2,45 m3’lük bagaj hacmiyle iş seyahatlerinden doğa gezilerine kadar her durumda tüm eşyaları kolayca taşıyabileceği açıklandı. Kombide 4+1 oturma özelliği sayesinde koltuklar kapalı değilken 5 kişilik kapasiteyle yolculuk yapılabiliyor. Kullanışlılığı artırmak üzere daha uzun, daha geniş ve daha yüksek olacak şekilde yaratılan yeni serinin 1,22 m olan 1,8 m yük uzunluğu, iki euro palet yük taşıyabiliyor. 1,26 m olan yükleme alanı yüksekliği sayesinde daha fazla hacim sunulmuş. Transit Courier’de de mevcut hacim yüzde 25 artarak 2,9 m3’lük geniş bir alan da mevcut durumda.

Ford Türkiye İş Alanı Lideri Özgür Yücetürk, “Tasarımından üretimine kadar her aşamasında Ford Otosan imzasını taşıyan Courier, üstün performans ve işlevsel tasarımın ideal birleşimi olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri pozisyonumuza ulaşmamıza büyük katkı sağladı. Tasarım odaklı düşünce anlayışıyla geliştirdiğimiz yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier modellerimiz de müşterilerimizin hayatlarının her alanında benzersiz bir konfor, ileri teknoloji ve verimlilik sunarak segmentinde referans noktası olacak.” açıklamasını yaptı.

Ford Tourneo Courier 917.400 TL, Transit Courier ise 787.900 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir