Citroen Yeni SpaceTourer Modelini Tanıttı

 Citroen’in işlevsel olarak nitelendirdiği MPV modeli SpaceTourer yenilendi. 

Citroen, yolcu taşımacılığında üst sınıf özellikleri taşımayı amaçlayan yeni SpaceTourer modelini tanıttı. Araçta yeni marka tasarım dilini yansıtan ön tasarım özerk bir görünüm oluşturuyor. Yeni nesil bilgi-eğlence sistemine sahip olan SpaceTourer, artırılmış akıllı saklama bölmeleriyle ise daha da pratik bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedeflemiş. Model, tasarımı, birden fazla konfigürasyona sahip modüler yapısı ve kabin içi donanımıyla yenilikçi çözümler sunan bir MPV olarak her türlü gereksinime cevap vermeyi de hedefler vaziyette.

Orta konsolun üstünde  yer alan yeni 10 inçlik merkezi HD dokunmatik ekran bulunuyor. SpaceTourer daha büyük, daha fazla sayıda ve daha akıllı saklama alanlarıyla işlevsellik seviyesini daha da artırmış. Örneğin, konsolun her iki üst yanındaki bardak tutucular, akıllı telefon saklama alanı olarak da kullanılabiliyor. Yeni konsolda üst depolama alanı genişletilerek tabletler için bir alana da yer verilmiş. Üst donanım seviyelerinde ise ek bir kapak yer alıyor. Ön konsolun orta bölümünde, vites seçiciyi ve sürüş modu seçiciyi barındıran yeni bir kontrol arayüzü sunulurken akıllı telefonlar için kablosuz şarj bölgesiyle birlikte geniş bir saklama alanı mevcut.

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma, Yokuşta Kalkış Desteği, üst arka görüş işleviyle Geri Görüş Kamerası, dur-kalk işleviyle Uyarlanabilir Hız Sabitleme sistemi gibi teknolojiler de yeni modelde yer alıyor. Ayrıca yaya ve bisikletli algılama işlevine sahip Otomatik Acil Fren Sistemi, Sürücü Dikkat Uyarısı, Şeritte Kalma Asistanı, Çarpışma Uyarısı, Otomatik Uzun Far Yardımcısı ve Trafik İşareti Tanımlama gibi teknolojiler ise güvenliği arttıran diğer özellikler arasında.

Citroen SpaceTourer, 8 vitesli otomatik şanzımanla birlikte 180 HP BlueHDi dizel motorla da tercih edilebiliyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir