Ford Puma ST Türkiye’de

Ford Puma serisinin yeni üyesi olan ST modeli ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Avrupa’da B-SUV segmentinde en çok satan araçlardan biri olan ve Ford’un performans ile tasarım DNA’sından izler taşıyan Puma’nın yeni ST modeli ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Ford Puma ST’de alçak ve eğimli tavan çizgisi önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi yine dikkat çekiyor. Modelin sportif tasarımı iseFord ST logosunun entegre edildiği ön tampondan başlıyor. Özel tasarım ön tampon güçlü bir görünümün yanı sıra daha fazla denge ve çekiş için ön tarafın baskı kuvvetini neredeyse %80 oranında artırmış. Büyük arka tavan spoyleri de Puma’nın aerodinamik detayları arasında yer alıyor.

Puma ST’nin iç tasarımında ise ergonomi, inovatif yaklaşım ve konfor ön plana çıkıyor. Şık ve etkileyici hatların bir araya geldiği tasarımda Ford Performance eşik plakaları, altı düz, deri kaplı direksiyon ve ST vites topuzu modele sportif bir hava katıyor. Ford Performance spor koltuklar hem daha fazla konfor için bel desteği sunuyor hem de güvenli bir yol deneyimi sağlıyor. ST modelinde ileri teknoloji ile inovasyondan izler taşıyan fonksiyonellik dikkat çekmekte. 12,3’’ tam dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8’’ dokunmatik ekran, Ford SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi en iyiye sahip olmak isteyen müşterilere hitap ediyor. Modelin alıştığımız 80 litrelik Ford MegaBox zemin altı eşya koyma alanı da ST’de bulunuyor.

Puma ST 200 PS gücündeki 1,5 litrelik Ford EcoBoost motoruyla 0-100 km’ye yalnızca 6,7 saniyede ulaşıyor. Çift çıkışlı egzoz sistemi aktif subabı özelliği ile de üç silindirli motorun doğal sportif sesini destekliyor. Puma ST, Ford Performance araçlarında ilk defa sunulan ECO modu da dahil olmak üzere dört sürüş modu seçeneğiyle geliyor.