Ford Mustang Mach-E GT Türkiye’de

Ford SUV dünyasının ilk elektriklisi olan Mustang Mach-E serisinin yeni üyesi GT, Türkiye’ye geldi.

Ford’un ilk elektrikli SUV’si olan Mustang Mach-E’nin performans odaklı modeli Mustang Mach-E GT, Türkiye’deki otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Serinin en heyecan verici aracı olarak Ford tarafından lanse edilen Mustang Mach-E GT, performans tutkunu elektrikli araç müşterileri için tasarlanmış. Mustang Mach-E GT, 0-100 kilometre hıza 3,7 saniyede çıkabiliyor. Çift motorlu dört çeker (AWD) sürüş seçeneğiyle 487 PS sunan motoru, 860 Nm ile Türkiye’de satılan elektrikli SUV’lar içerisinde en yüksek tork değeri olarak açıklandı.

Mustang Mach-E GT, 490 kilometrelik WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) sürüş menziline sahip. Seride standart olan MagneRide adaptif süspansiyon, aracın performansını artıran bir diğer unsur olarak öne çıkıyor. Yol koşullarına milisaniyede adapte olan süspansiyon, duruma göre kendini yerine göre yumuşatıp sertleştirebilme imkanı da sunuyor.

İkonik Mustang’in hatlarına sahip olan Mustang Mach-E GT, sportif tasarımı ve GT logosu ile yenilenmiş. Ön tampondaki siyah karbon detaylar, karartılmış arka camlar ve 20 inçlik alüminyum alaşımlı büyük jantlar araca dışarıda bakıldığında ilk göze çarpan detaylar arasında. Anahtarsız akıllı giriş ve E-Latch sistemini kullanarak girilebilen kabinin iç tasarımda ise 8 yönlü ve ısıtmalı GT tasarım sensico® spor koltuklar, ısıtmalı direksiyon ve 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar kullanılmış. 15,5 inçlik dokunmatik ekranlı en yeni SYNC 4A bilgi-eğlence sistemi ihtiyaç duyulan tüm özelliklere tek bir ekrandan erişim sunuyor. Ayrıca sürücü tercihlerini öğrenip otomatik olarak gösterilenleri uyarlayabiliyor ve seyahat ederken yardımcı olmak üzere önerilerde bulunabiliyor. 10 hoparlörlü B&O ses sistemi de modeldeki diğer detay.

Mustang Mach-E GT’de standart olarak sunulan 360° Kamera, Geri Görüş Kamerası, Şerit Takip Sistemi, Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çarpışma Önleme/Algılama Sistemi, Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Kaçınma Manevrası Sistemi gibi akıllı destek sistemleri mevcut.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir