Yeni Skoda Kamiq ve Scala Türkiye’de Satişta

Skoda’nın yenilenen Kamiq ve Scala modelleri Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Türkiye’de showroomlarda satışa sunulmaya başlanan Kamiq ve Scala, Elite, Premium ve Monte Carlo olmak üzere üç donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Scala ve Kamiq modellerinde başlangıç seviyesi olan Elite donanımında 8” Dijital Gösterge Paneli ve 8.25” Multimedya Ekranı, Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Manevra Frenleme Fonksiyonu, Hız Sabitleyici, Bi-LED ön far grubu, 3D Dinamik Sinyal Özellikli TOP LED Arka Aydınlatma Grubu, Kablosuz Smartlink, 4 adet USB-C Girişi ve 16” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor. Premium donanımda Geri Görüş Kamerası, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima, Kablosuz Şarj Ünitesi, Sürüş Modu Yönetimi, F1 Şanzıman ve 17” Alüminyum Alaşımlı Jantlar gibi donanımlar yer alıyor. Ürün gamının en üstü olan Monte Carlo’da ise 18” Ursa jantlar, Full LED Matrix Ön Far Grubu, Panoramik Cam Tavan, 10.25” Dijital Gösterge Paneli, Elektrikli Bagaj Kapağı, Otomatik Park Pilotu gibi donanımlar bulunuyor.

Skoda, Scala ve Kamiq modellerinde TSI ünitesi yer alıyor. Üç silindirli, gücü 110 PS’ten 115 PS’e yükseltilmiş 1.0 TSI motor ve dört silindirli 150 PS’lik 1.5 TSI motor tercih edilebiliyor. ACT silindir kapama teknolojisine sahip olan motor, güç gerekmediğinde iki orta silindiri kapatarak yakıt tüketimini azaltıyor. Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Çoklu Çarpışma Freni, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi ve Manevra Frenleme Fonksiyonu tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor. Bununla birlikte Kamiq ve Scala’da ilk kez Full LED Matrix Ön Far Grubu ve Köşe Dönüş Özellikli LED Ön Sis Farları da sunuluyor.

Skoda B-SUV modeli Kamiq 1 milyon 509 bin 900 TL’den ve C-Hatchback modeli Scala 1 milyon 409 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken showroom’larda da lansmana özel fırsatlar müşterileri bekliyor. 150 HP güç üreten 1.5 litrelik motorla sunulan Monte Carlo versiyonu, Kamiq modelinde 1 milyon 969 bin 900 TL ve Scala modelinde 1 milyon 799 bin 900 TL’den tercih edilebiliyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir