435 HP’lik MG4 Electrıc XPOWER Türkiye’de

MG’nin ürettiği en hızlı seri üretim otomobil olan MG4 Electric XPOWER Türkiye’ye geldi.

SAIC bünyesinde yer alan İngiliz otomobil markası MG’nin ürettiği en hızlı seri üretim otomobil olan MG4 Electric XPOWER Türkiye’ye geldi.

Ekim ayı itibarıyla Türkiye’de de 2.299.000 TL’den başlayan fiyatlarla, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle satılmaya başlayan, 320 kW (435 HP) maksimum güç ve 600 Nm maksimum tork üreten çift elektrikli motoruyla bugüne kadar üretilen en güçlü seri üretim MG otomobili unvanını alan yeni MG4 Electric XPOWER, 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlıyor.

Nisan-Eylül 2023 arasında 1.545 adet satışla Türkiye’de de dikkat çeken MG4 Electric, yeni versiyonuyla otomotiv pazarındaki önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflemiş. Geçmişinde yarış otomobilleri ile tanınan MG’nin yüksek performanslı otomobil pazarına dönüşünü simgeleyen MG4 XPOWER’in hedef kitlesinin yüksek performans arayışı içinde olan kullanıcılara hitap etmek olduğunu gözlemliyoruz. XPOWER’ın ayrıca EuroNcap’ten aldığı 5 yıldız da model ilgili detaylar arasında.

MG4’ün Modüler Ölçeklenebilir Platformu (MSP) üzerine inşa edilen MG4 Electric XPOWER, önde (150 kW) ve arkada (170 kW) elektromotorları aracılığıyla dört tekerleğe 320 kW-435 HP sistem gücü sağlayan tamamen yeni bir çift motorlu konfigürasyona sahip. Gücü etkin bir şekilde dağıtmak ve virajda sürücü katılımını en üst düzeye çıkarmak için entegre edilmiş yeni teknolojik güncellemeler de bu modelde mevcut durumda.