Yeni Volvo S60 Türkiye’de

Volvo Car Turkey endüstri lideri yaklaşımının bir simgesi olan Yeni Volvo S60’ın lansmanını gerçekleştirdi.

Volvo’nun B5 AWD 2.0 benzinli mild-hybrid motor seçeneğiyle sunulan S60 modeli, 250hp güç üreterek kendi segmentinde ayrıcalık sunmayı hedeflemiş. Güçlü motoru ve sürüş modları ile piyasadaki en rafine sedanlardan biri olarak dikkati çekiyor. Türkiye’de şubat ayı içerisinde ilk teslimatları gerçekleştirilen Yeni Volvo S60, bugüne kadar Volvo Cars’ın, ABD ve Çin pazarlarında oldukça güvendiği bir model olmayı da başarmış.

S60, tıpkı diğer 60 ve 90 serilerinde olduğu gibi Volvo Cars’ın kendi Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformu üzerinde üretiliyor ve aynı güvenlik teknolojisi ve bilgi-eğlence sistemini taşıyor. Otomatik fren teknolojisine sahip City Safety, yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayabilen piyasadaki tek sistem olarak sürücünün olası çarpışmalardan kaçınmasına yardımcı oluyor. City Safety, orta ölçekli sedan segmentinde bir dünya ilki olacak şekilde, artık karşıdan gelen çarpışmalardan kaçınmak için de otomatik frenleme yapıyor.

Volvo Cars’ın Sensus Connect bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto ile tamamen uyumlu çalışırken sürücülerin her zaman bağlı olmalarını sağlıyor. Tablet tarzı dokunmatik bir ara yüz olan sezgisel kontrol, otomobilin fonksiyonlarını, navigasyonu, bağlı servisleri ve araç içi eğlence uygulamalarını bir araya getiriyor.

Yere sağlam basan duruşu ve dinamik çizgilerden oluşan genç tasarımıyla Volvo S60, 1431 mm yüksekliği ve en geniş yerinde 1850 mm ölçüleriyle sınıfındaki en geniş araç. Şehre uygun kompakt bir uzunluğa ve dingil mesafesine sahip olan S60, 2872 mm dingil mesafesiyle kendi segmentinde büyük bir avantaja sahip. Panoramik açılır cam tavan, anahtarsız kullanım ve temassız açılır bagaj kapağı, gerçek deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı koltuklar, 18” alaşımlı jantlar, adaptif ve viraj fonksiyonlu LED farlar, ısıtmalı direksiyon ve ön koltuklar, park kolaylığı sağlayan 360 derece kamera, kablosuz şarj, otomatik kararan iç ve dış aynalar, Orrefors kristal vites topuzu otomobilin seçkin özellikleri arasında yer alıyor.

S60 lansmanında konuşan Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Kubilay Polat: “S60, sahip olduğu ayrıcalıklarla segmentine iddialı bir giriş yapıyor. Volvo Cars’ın yeni teknolojilerini yansıtan heyecan verici bu modelinin yıl içinde en az 1000 adet satılmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Volvo S60, Türkiye’de birch açık gri, fusion kırmızı, crystal beyaz, pebble gri, onyx siyah ve denim mavi renk seçenekleriyle ve lansmana özel 677 bin TL’lik tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatıyla kullanıcısıyla buluşuyor.