Hyundai Pekin Otomobil Fuarı’na Üç Modelle Katıldı

Hyundai Motor Company, yüksek performanslı ilk elektrikli modeli IONIQ 5 N, yeni SANTA FE ve TUCSON’u 2024 Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı’nda tanıtttı.

Dünyanın en büyük EV pazarında sportif IONIQ 5 N ile dikkat çekmeyi hedefleyen Hyundai, SUV segmentinde de iddiasını artırmaya hazırlanıyor. Güney Koreli marka, Çin pazarı için özel olarak geliştirilen MUFASA modeline ek olarak TUCSON ve SANTA FE’yle de sahneye çıkıyor. Çin’de uzun yıllardır pazarda yer alan TUCSON ve SANTA FE modelleri de müşteri beklentilerini karşılamak için Avrupa’daki versiyonlara göre daha uzun ve daha geniş olarak tasarlanıyor.

Geçen yıl Goodwood Hız Festivali’nde tanıtılan IONIQ 5 N, geçtiğimiz günlerde de “WCOTY- Dünyada Yılın EV Otomobili“ seçilmişti. Hyundai, 650 beygirlik gücüyle dikkat çeken IONIQ 5 N’i yılın ikinci yarısında Çin’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Kore dışındaki ilk “N Özel Deneyim Merkezi”ni de Shanghai’da açan Hyundai, böylece potansiyel müşterileriyle günlük ve aylık test sürüşleri gerçekleştirecek. Çin’deki N müşterileri için motor sporları kültürünü geliştirmek isteyen Hyundai, katılımcıları yarış araçlarıyla da bir araya getirecek.

Hyundai, Pekin Otomobil Fuarı’nda toplam 1.208 metrekarelik bir alana yayılan bir standda ziyaretçilerini ağırlayacak. “IONIQ 5 N” başta olmak üzere toplam 14 modelini sergileyecek olan Hyundai, aynı zamanda hidrojen teknolojisini de ziyaretçilerle paylaşacak. Hidrojen değer zincirinin üretim-depolama, taşıma-kullanma aşamalarını sergileyecek olan Hyundai, özelleştirilmiş kapsamlı bir hidrojen enerjisi çözümü olarak, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir teknolojiler geliştirmeye devam edecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir