Yeni Nissan Juke Türkiye’ye Giriş Yaptı

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana dünyada 1,3 milyondan fazla adet üretilen ve Türkiye’de 37 binin üzerinde satılan Nissan Juke yenilenen özellikleri ve renkleriyle Türkiye pazarına sunuldu.

Nissan’ın Sunderland Fabrikasında üretilen Nissan Juke, müşteri talebine yanıt olarak sarı dış renk seçeneğini yeniden satışa sundu. Marka tasarımcıları ve mühendisleri bu sarı rengin yanı sıra, yeniden tasarlanan orta konsol ve gösterge paneli ile Juke’un iç mekanında önemli değişiklikler yapmışlar. İç mekanda kullanılan yeni malzemeler, konfor ve ergonomi iyileştirmelerine ek olarak otomobilin bağlanabilirliği ise daha büyük bir dokunmatik ekran ve gelişmiş teknoloji özellikleri ile güncellendiği öğrenildi.

Ayrıca, Juke’un niteliklerini hem dış hem de iç detaylarda vurgulayan yeni N-Sport donanım paketi sahip olduğu  özellikler ile modelin ürün gamındaki yerini aldı. Bu sarı renk, önceki Juke neslindeki sarı renkten farklı bir tonla Nissan’ın ürün gamındaki yerini almış durumda. Nissan Juke’un N-Sport donanım paketinde ayrıca siyah tavan, siyah yan aynalar, N-Sport jantlar ve dış detaylar, ön ızgara ve A-B sütunları kontrastı da vurgulanmış durumda.

Nissan Juke’un yeni neslinde merkezi bilgi-eğlence ekranının boyutu artırılmış. 12.3 inç olan dokunmatik multimedya ekranı, ekranın en ucundaki dokunmatik kontrolleri rahat erişilebilir hale getirmek için sürücüye doğru 8o eğimli hale getirilmiş. Bu yenilenen bilgi-eğlence sistemi Nissan Juke’un tüm paketlerinde standart olarak sunuluyor. 12.3 inç full TFT dijital gösterge paneli yüksek çözünürlüklü ekranı (1920 x 720 piksel) ile sürücünün kendi tercihlerine göre ekranda yer alan bilgi kombinasyonunu gösterecek şekilde yapılandırmasına da olanak tanıyor.

Juke’un kaputunun altında 1.0 litrelik üç silindirli DIG-T turbo şarjlı benzinli motor bulunuyor. Bu motor 115PS güç ve 200Nm maksimum tork üretiyor. Yalnızca benzinli ve otomatik şanzıman seçeneğiyle Türkiye’ye gelen Nissan Juke sportif 7 ileri çift kavramalı (DCT) şanzıman ve sürüş modu seçeneklerine de (Eco, Standart, Sport) sahip.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir