Yeni BMW 5 Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu

BMW’nin elli yılı aşkın geçmişe sahip business sedan modeli olan 5 Serisi Sedan’ın sekizinci neslinin ülkemizde satışına başlandı.

BMW’nin tüm dünyada en çok bilinen ve tercih edilen modelleri arasında yer alan 5 Serisi, sekizinci nesli ile yepyeni bir formda otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. BMW 520d xDrive Sedan’da kullanılan dört silindirli 2 litre hacmindeki dizel motoru 197 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. İçten yanmalı dizel motora ek olarak görev yapan mild hybrid teknolojisinin destekçisi elektrikli ünite ise 11 beygir güç 25 Nm tork değerine sahip. BMW’nin 8 ileri Steptronic şanzımanıyla kombine edilen Mild Hybrid teknolojisine sahip dizel motor otomobili 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede ulaştırıyor. WLTP verilerine göre otomobilin yakıt tüketimi ise 5.6 – 5.1 lt / 100 km olarak açıklandı.

BMW 520d xDrive Sedan’ın iç mekanı sürücü odaklı tasarımıyla öne çıkan BMW Curved Display (Kavisli Ekran) ile kullanıcısını karşılıyor. Otomobilin 12,3 inç boyutundaki gösterge ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Curved Display sayesinde otomobilin içinde yer alan fiziksel düğmeler en az seviyeye indirilmiş. BMW Interaction Bar’da yer alan “My Modes” ayarlarının her biri sürekli değişen görsel deneyimler ve duygusal aydınlatmalarla otomobilin kabininde farklı atmosferler yaratıyor. Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler BMW 5 Serisi Sedan’da dokunmatik özelliğine sahip. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli arkadan aydınlatma ile dikkat çekiyor. Ön ve Arka Koltuk Isıtma, BMW Iconic Glow Böbrek Izgaraları ve 17 hoparlörlü 655 Watt ses çıkış gücüne sahip Bowers & Wilkins Ses Sistemi donanımları ise lansman süresince tüm otomobillerde ek donanım olarak sunuluyor.

BMW 5 Serisi’nin tamamen elektrikli versiyonu i5’in ise yılın son çeyreğinde ön sipariş sürecine başlanması planlanıyor. Ön rezervasyon sürecine 5.093.800 TL fiyatla başlanan BMW 520d xDrive Sedan, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’ndaki yerini aldı.