Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de satışa sunuldu

BMW’nin baştan aşağıya yenilenen dört kapılı coupe modeli Yeni BMW 420i Gran Coupe, geniş böbrek ızgarası, coupé tasarımı ve teknolojileriyle Borusan Otomotiv showroom’larındaki yerini aldı.

Coupe ve Cabrio versiyonlarının tanıtılmasının ardından BMW tutkunlarının merakla beklediği Yeni BMW 420i Gran Coupe; sürüş dinamikleri, keskin hatları, tasarımı ve iç mekandaki detayları ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin karakteri, dış tasarımında da kendini belli ediyor. 4783 mm uzunluğu, 1852 mm genişliği ve 1442 mm yüksekliğiyle 420i Gran Coupé, bir önceki nesline göre 143 mm daha uzun, 27 mm daha geniş ve 53 mm daha yüksek. Ayrıca 2856 mm uzunluğundaki aks mesafesi de önceki jenerasyona göre 46 mm daha uzun olmasıyla dikkat çekiyor. BMW 420i Gran Coupé ile genişleyen 4 kapılı coupé tasarımı, kullanıcılarına iç mekânda cömert ve çok yönlü bir alan sunuyor. 470 litrelik bagaj hacmine sahip modelin arka koltukları katladığında ise bu hacim 1290 litreye kadar çıkabiliyor.

Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin geniş yekpare böbrek ızgarası ön tasarımının en önemli unsuru olarak kendini gösteriyor. Böbrek ızgarasının yanlarında yer alan LED farlar modelin görünümünü kuvvetlendirirken, opsiyonel olarak BMW Laserlight da tercih edilebiliyor. Estetik L-şekilli ışık çubuklarına sahip karartılmış LED stopları ile Yeni BMW 420i Gran Coupé çarpıcı dış tasarımını tamamlıyor. Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin keskin çizgilere sahip göz kamaştıran yan profili, sportif ve bir o kadar da zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda, çerçevesiz kapı camları, yere yakın ve kaslı gövdesi Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin sportif unsurları arasında yerini alıyor.

BMW 420i Gran Coupé, kullanıcılarını sürücü kapısından içeriye baktıklarında bir önceki jenerasyona göre tamamen değişen bir iç mekân ve en son teknoloji ürünü özellikleri ile karşılıyor. Yüksek şekilde konumlandırılan orta konsolu, kabin tasarımının merkez noktası. Orta konsolun yüksek pozisyonunun devamlılığı ise gösterge paneli ve kapı panellerinin de yüksek bir şekilde konumlandırılmasıyla sağlandı. 420i Gran Coupé’nin opsiyonel olarak tercih edilebilen donanımları arasında iç mekân için gösterge panelinde Sensatec veya deri kaplama ve Harman Kardon Surround ses sistemi yer alıyor.

BMW 420i Gran Coupé; 170 bg güç ve 250 Nm tork üreten 1.6 litrelik 4 silindirli verimli benzinli motora sahip. Ortalama 8.1-7.3 lt/100 km yakıt tüketim verisine sahip olan model; 8.6 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor.  420i Gran Coupé’nin neredeyse 50:50 olan ağırlık dağılımı ve aerodinamik detayları yol tutuş yeteneklerini üst seviyeye çıkarmayı amaçlamış. Gövde yapısındaki güncellemeler ve geliştirilen aerodinamik özellikler modelin sürtünme katsayısını bir önceki jenerasyonuna göre 0.02’i azaltarak 0.26 seviyesine taşıyor.

En son teknolojileriyle dikkat çeken BMW 420i Gran Coupé’de BMW Live Cockpit Professional standart olarak sunuluyor. 12,3 inç boyutunda dijital gösterge paneli ve 10,25 inç boyutunda yüksek çözünürlüklü multimedya ekranıyla BMW Live Cockpit Professional yer alıyor. BMW 420i Gran Coupé’de bulunan BMW İşletim Sistemi 7 sayesinde sürücüler multimedya ekranının temalarını özelleştirebiliyor, BMW Akıllı Kişisel Asistan’a ulaşabiliyor.

Türkiye’de M-Sport tasarım seçeneğiyle satılacak olan BMW 420i Gran Coupé, sportif görünümlü dış parçalarının yanında kullanıcısına standart olarak Elektrikli Cam Tavan, Isıtmalı Ön Koltuklar, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı gibi özellikleri de sunuyor.