Uşak Pisti’nde Karting Heyecanı

2016 Türkiye Karting Şampiyonası 4. ayağı, 31 Temmuz Pazar günü Uşak Belediyesi Supermoto Pisti’nde düzenlendi. 3 ayrı kategoride 17 sporcunun kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı…

2016 Türkiye Karting Şampiyonası 4. ayak yarışları, kısa adı İKK olan İzmir Karting Kulübü tarafından 31 Temmuz tarihinde Uşak Belediyesi Supermoto Pisti’nde düzenlendi.

3 ayrı kategoride koşulan yarışlarda Mini kategoride 6, Formula Senior kategorisinde 6 ve Formula Master kategorisinde de 5 olmak üzere toplam 17 sporcu mücadele etti. Her kategorinin 3 yarış üzerinden değerlendirildiği gün sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular yarış pistindeki törenle ödüllerine kavuştu.

Formula Mini kategoride Zekai Özen 3 birincilikle bu sezon ilk birinciliğini elde erken, onu ikinci sırada Kerim Sulyak ve üçüncü sırada da genç milli sporcularımızdan Ömer Asaf Kolot takip etti.

Formula Senior’da milli sporcumuz Berkay Besler 3 birincilikle bir kez daha podyumun en üst basamağında yer alırken, ikincilik genç sporculardan Gün Taşdelen’in oldu. Bu kategorinin üçüncü sırasında ise bir diğer milli sporcumuz Mert Dalkıran yer aldı.

Formula Master kategorisinde ise Mehmet Çınar 3 yarışın ikisini ilk sırada tamamlayarak birinciliğin sahibi oldu. Bu kategoride iki ikincilik ve bir birincilik ile Süleyman Sırrı Kolot kazanırken, üçüncülük Volkan Düzgün’ün oldu.

2016 Türkiye Karting Şampiyonası 20-21 Ağustos tarihlerinde İzmir Karting Kulübü (İKK) tarafından yine Uşak Belediyesi Supermoto Pisti’nde organize edilecek 5.ayak yarışları ile devam edecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir