Yeni Civic Type-R Paris’te ortaya çıkabilir

Honda, gelecek nesil Civic Type-R‘ın konseptini, önümüzdeki aylarda yapılacak olan Paris Motor Show’da görücüye çıkarmayı planlıyor. 9. nesil Civic üzerinde şekillenen Type-R; henüz geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmasına rağmen standart Civic’ler uzun süredir yollarda. Yeni modelin geliştirme ve test aşamasında zaman kaybetmek istemeyen Honda; 10. nesil Civic için düğmeye erken basacak. Paris Motor Show‘da sahneye çıkmasının ardından; yeni Civic’in 2017’nin son çeyreğinde bayilerde olması bekleniyor.

Mevcut haline göre daha ölçülü bir tasarımla yollara çıkması beklenen Civic; genişlik konusunda da cömert davranacak. Önemli gövde değişikliklerini ise aerodinamik odaklı gerçekleştirmesi beklenen modelin, farklı gövde eklentilerini opsiyonel olarak  sunması bekleniyor.

Type-R’ın 2 litrelik turbo sarjlı motorunun kullanılmaya devam etmesi planlanırken, mevcut güç çıkışının 310 beygirden 340 beygire; 400 Nm’lik tork değerinin ise 450 Nm’ye yükseltilmesi planlanıyor. Önden çekişli olarak üretimine devam edilmesi beklenen model, daha önceki modelde olduğu gibi 6 ileri manuel şanzıman ile sunuluacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir