Rolls-Royce Yeni Koleksiyon Modelini Tanıttı

Rolls-Royce son koleksiyon özel modeli olan Black Badge Wraith Black Arrow’u tanıttı.

Rolls-Royce tarihinde önemli bir yer tutan Wraith modeline veda ediyor. Lüks otomobil üreticisi özel modeli Black Badge Wraith Black Arrow’u tanıttı. Marka bu modelle birlikte elektrikli geleceğinin önünde inşa edeceği son V12 coupe ve tarihteki en güçlü Rolls-Royce olan Wraith’in son örneklerini sunuyor.

2013 yılında tanıtılan Rolls-Royce  Wraith, şu ana kadar  üretilmiş en önemli ve etkili modellerden birisi durumunda. Öncüleri Phantom ve Ghost’tan daha fazla performans odaklı olan Wraith, temel olarak Rolls-Royce algısını değiştirdi.  Markaya ilk kez yeni ve genç müşteri grupları kazandırdı. Bu otomobil dünya çapında sadece 12 adet örnek ile sınırlı, aynı zamanda Rolls-Royce’un şimdiye kadar yapacağı son V12 coupe olma özelliği taşıyor. 1930’larda dünya kara hız rekorları kıran Thunderbolt’tan ilham alan tasarım konseptinde, Rolls-Royce’un şimdiye kadar sahip olduğu en karmaşık yüzey kaplamalarından biri olan Gradient Paint’i de sunuyor.

Dramatik, dokunsal bir yüzey oluşturmak için 320 kakma parçasından yapılmış her bir iç kapı panelini içeriyor. Black Arrow’un kapıları birden fazla parçadan oluşan karmaşık bir tasarımda açık gözenekli Black Wood ile kaplanmış. 320 çok yönlü ve lazerli kakma parçası, çatlak, düzensiz yüzeyi taklit ediyor. Tavanda ise 2.117 fiber optik “yıldız”  Bespoke  Starlight Headliner eşlik ediyor.