Ford’dan Tamamen Elektrikli Yeni Explorer Modeli

Ford’un Amerikan köklerine dayanan ve Avrupa pazarı için tasarlanmış otomobili yeni Explorer crossover tanıtıldı. 

Ford, Alman mühendisliğini Amerikan tarzıyla birleştiren tamamen elektrikli otomobili yeni Explorer’ı tanıttı. Ford’un yenilikçi elektrikli otomobil modellerinin öncüsü olan Explorer, Avrupa’da Ford markasının yeniden keşfedilmesini amaçlıyor. Bu orta boyuttaki crossover, iki sıra halinde beş kişilik koltuk düzenine sahip. Almanya’da tasarlanıp üretilen tamamen elektrikli yeni Explorer, dijital deneyim sunarak sürücünün ve yolcuların hareket halindeyken bağlantıda kalmalarına yardımcı oluyor. Yol deneyimini artırmayı amaçlayan özellikleri arasında geniş ve hareketli dokunmatik ekran SYNC Move, iç mekâna göre özel uyarlanmış sesli ve bağlantılı bilgi-eğlence sistemi, kablosuz uygulama entegrasyonu ve gelişmiş sürücü yardım teknolojisi bulunuyor. Explorer’ın SYNC Move bilgi-eğlence sistemi yalnızca yolcuları bağlantıda tutmakla kalmıyor, aynı zamanda sürücüye uyumlu olacak şekilde sorunsuzca yukarı ve aşağı kaydırılabilen ve değerli eşyalar için özel bir saklama alanını gizleyen hareketli 15 inç dokunmatik ekrana da sahip. İki büyük akıllı telefon taşıyabilen bölme, standart olarak bir kablosuz şarj özelliğiyle birlikte sunuluyor ve SYNC Move, Android Auto ve Apple CarPlay ile kablosuz uyumluluk sağlıyor.

Ford’un en yeni elektrikli otomobili, tasarımı, 470 litrelik bagaj hacmi ve beş koltuğuyla dikkat çekiyor. Sürücü ve ön koltuktaki yolcu arasındaki 17 litrelik konsol, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar konulacak alan sağlarken; özel bir dolap ve akıllı bagaj kapağı da yer alıyor.

Ford Model e Avrupa Genel Müdürü Martin Sander, “Explorer, yeni nesil ve heyecan verici Ford elektrikli otomobillerin öncüsü. Amerikan köklerimize sahip, ancak Avrupa’daki müşterilerimiz için Köln’de üretildi. Büyük maceralar için yolculuğa hazır ve müşterilerimizin sürüş sırasında günlük ihtiyaçlarını karşılayacak her şeye sahip” dedi.

Explorer ve Explorer Premium olarak iki özel versiyona sahip olan tamamen elektrikli yeni Explorer, Avrupa pazarlarında bu yıl sonu itibariyle sipariş edilebilecek. Türkiye’de ise önümüzdeki dönemde kullanıcılarla buluşacak.