Peugeot’dan Yeni Panoramik Kokpit Sistemi

Peugeot’daki değişimin bir sonraki adımı olan yeni Panoramik i-COCKPIT ilk olarak yeni 3008’de ortaya çıkıyor.

Yaratıcı tasarım, sürüş keyfi ve elektrik performansını tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak yeni Peugeot 3008, yeni Panoramik i-COCKPIT ile yollara çıkan ilk model olacak. Bir sonraki 3008’de kullanılacak olan yeni nesil PEUGEOT i-Cockpit ön konsolun üzerinde havada süzülüyor gibi duran 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve i-Toggles düğmelere sahip olacak.

Bu değişim Peugeot içindeki bir sonraki seviyeyi temsil ediyor. 10 yılı aşkın bir süredir üretilen ve yaklaşık 10 milyon adet satılan Peugeot i-Cockpit; dijital gösterge paneli, kablosuz bağlantı, sesli komutlar, 3D efektler ve kişiselleştirilebilir i-Toggles olmak üzere en güncel teknolojileri kullanıma sunuyor.

Peugeot Panoramik i-Cockpit, yolcu bölmesinden görünmeyen sabitleme sistemiyle ön konsolun üstüne monte edilen panoramik ekranıyla yeni bir mimariye sahip. Bu düzen, dokunmatik ekrana erişilebilirliği ve 21 inçlik panoramik ekrandaki bilgilerin görünürlüğünü iyileştiriyor. Panelin ortasında i-Toggles yer alıyor. Bunlar, favori bir kişiyi aramak, sık kullanılan varış noktasına navigasyonu başlatmak, favori radyo istasyonu ayarlamak, klima için ideal sıcaklığı ayarlamak gibi favori 10 işleve hızlı erişim sağlamak üzere programlanabilen tamamen kişiselleştirilebilir dokunmatik düğmelerden oluşuyor.