MINI Clubman Final Edition ile Veda Ediyor

MINI’nin ürün gamındaki en özel modellerinden biri olan Clubman, ilk tanıtıldığı yıla gönderme yaparak sadece 1969 adet üretilecek Final Edition versiyonuyla veda etmeye hazırlanıyor. 

İlk defa 1969 yılında tasarlanan MINI Clubman, o dönemki tasarımcısı tarafından “İşlevsel olan şeylerin göze hitap etmediği algısı artık yok oldu” diyerek otomobili tanımlayarak tasarımını, 5 kişilik geniş yaşam alanını ve iki kapılı bagajıyla kullanışlılığını vurguladı. MINI, günümüzde 3. neslinin yollarda olduğu modeli için Clubman Final Edition donanımıyla sınırlı sayıda üretime hazırlanıyor. Yeni MINI Clubman Final Edition, versiyona özel iç ve dış tasarım detaylarıyla örneklerinden kolayca ayrılıyor.

Yeni MINI Clubman Final Edition Enigmatic Black, Nanuq White ve Melting Silver gövde renkleriyle, 1.5 litre ve 136 bg gücünde motorla Türkiye’de de satışa sunulacak. MINI Clubman Final Edition’ı diğer modellerden ayıran en belirgin detayların başında, otomobilin gövdesinde yer alan “Işıltılı Bakır (Shimmer Copper)” rengindeki ön ızgara çerçevesi geliyor. Otomobilin kaputunda ve kapılarında versiyona özel tasarlanan şeritler ise versiyona özgü tasarlanmış yeni jantlarda da bulunuyor. Otomobilin C sütununda ve arka bagaj kapağında Final Edition’a özel tasarlanan logolar da yer alıyor.

MINI Clubman Final Edition modelinin iç tasarımı, modele özel kapı eşikleri, özel MINI Yours tasarıma sahip sportif deri koltukları, Nappa spor deri direksiyonu ve Sage Green renginin daha koyu bir tonu olan Piquet kumaş detaylarıyla farklı bir ambiyans sunmayı amaçlamış. Kokpitte göze çarpan ilk unsur olarak koyu renkli ön konsol öne çıkıyor, Işıltılı Bakır rengi ve koyu yeşil tonları bu bölümde de kullanılıyor. Yolcu tarafında bulunan”1 of 1969″ rozeti de tasarımda MINI Clubman Final Edition’ın tarihine ve ayrıcalığına atıfta bulunuyor.

MINI’nin ikonik donanım unsurları arasında bulunan 8.8 inç boyutundaki MINI Visual Boost Dokunmatik Merkezi Ekran, MINI Clubman Final Edition’da da ön konsolun ortasında yerini alıyor.  Dokunmatik özelliği ile dijital dünyayı renkli bir şekilde parmaklarınızın ucuna getiren merkezi gösterge paneli ile Akıllı Telefon Ara Yüzü, MINI Navigasyon, Sürüş Asistanı, Park Asistanı gibi özelliklere kolaylıkla erişilebiliyor.