Meksika Rallisi’nin galibi Meeke

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı olan Meksika Rallisi’ni Kris Meeke – Paul Nagle ekibi kazandı. Britanyalı ekibin bu zaferi Citroen takımının yeni otomobili C3 WRC’nin de ilk galibiyeti oldu. İkinci sırada Sebastien Ogier yer alırken, podyumun son basamağına ise Hyundai takımından Thierry Neuville çıktı.

Meksika Rallisi’nin son geçilen güç etabında ise yarışın lideri Kris Meeke zor anlar yaşadı. Etap finişine doğru yoldan çıkan ve seyirci otomobillerinin olduğu otoparka girerek heyecanlı anlar yaşayan Britanyalı pilot, yola geri dönmeyi başararak şampiyonanın unutulmaz anlarına imza attı. Yarışta spin atan ve zaman kaybeden şampiyona lideri Sebastien Ogier ise liderlik mücadelesinden uzak kalarak ikinciliğe razı olmak zorunda kaldı. İlk iki rallide zirvedeyken yaşadığı problemler yüzünden zafere ulaşamayan Thierry Neuville ise Cuma günü yakıt problemiyle karşılaşsa da finişe üçüncü sırada gelmeyi başardı. Son güç etabını da kazanan Belçikalı pilot, ekstradan 5 puanı hanesine yazdırdı.

Meksika Rallisi’nin ardından şampiyonada 66 puanla Sebastien Ogier lider durumda bulunuyor. Fransız pilotu 58 puanla Jari Latvala takip ederken, Estonyalı Ott Tanak ise 48 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir