Lorenzo şampiyonluk için ümitsiz

Yamaha ile kariyerinde üç kez MotoGP sürücüler şampiyonluğu kazandıktan sonra bu sezon Ducati takımına transfer olan Jorge Lorenzo, bu sene şampiyonluk ihtimalini yüksek görmediğini açıkladı. Ülkesindeki bir radyo programına konuşan İspanyol sürücü, Ducati ile katıldığı sezon öncesi testlerinin ardından yeni motosikletinin henüz Japon rakipleri ile şampiyonluk rekabetine ulaşacak düzeye gelemediğini söyledi. Bu düzeye gelebilmek için Bologna’lı firma ile birlikte halen çok çalıştıklarını belirten Lorenzo, eğer olumlu yönde gelişmeler katedemezlerse ancak Ducati’ye uygun birkaç yarışta kazanmak için mücadele edebileceklerini, kendi açısından ise dördüncü şampiyonluğu kazanabilmesinin çok zor olduğunu sözlerine ekledi.

Jorge Lorenzo ayrıca kendisinin yerine Yamaha’ya transfer olan vatandaşı Maverick Vinales’in sezon öncesi testlerineki hızlı performansı üzerine sorulan bir soruya: “Onda başka bir Marc Marquez örneği görüyorum. Henüz şampiyonluğa ulaşamadığı için bu unvana çok aç. Er ya da geç Maverick Vinales şampiyon olacaktır. Tıpkı Marquez gibi bir sürücü. Hızları birbirine çok yakın, ikisi de tam bir yarış günü sürücüsü ve ayrıca frenajda çok iyiler. Pistlere göre bazı yerlerde galibiyet için savaşabiliriz. Hala şampiyonluğa yarışabilecek bir motosikletimiz yok. İşler tamamen tersine dönmezse veya çok şanslı değilsek, şampiyonluk yarışında olamayız.” cevabını verdi.

MotoGP’de yeni sezon öncesi son test sürüşleri 10 Mart tarihinde Katar’daki Losail Pisti’nde yapılacak. Sezon açılış yarışı da 26 Mart tarihinde aynı pistte düzenlenecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir