Son testlerde lider yine Vinales

MotoGP sezonunun başlangıcından önceki son test sürüşlerinde Yamaha takımından Maverick Vinales en iyi zamanı yaparak mücadeleye hazır olduğunun sinyallerini verdi. Bu pistte her zaman rekabetçi performans gösteren Ducati takımının İtalyan sürücüsü Andrea Dovizioso ise ikinci sırada yer alırken, Repsol Honda takımından Dani Pedrosa ise üçüncü zamanı elde etti.

Ducati takımı testlerin son gününde yeni ön kafa tasarımını da denedi. İtalyan takım gibi yeni ön kafa tasarımı deneyen başka takım da Repsol Honda’ydı. Geçen yılın şampiyonu Marc Marquez bu tasarımla çıktığı testlerin son gününde üç kez düşerek keyifli bir test süreci geçirmedi. Yeni motoru Ducati’ye alışmaya çalışan Jorge Lorenzo ise testlerin son günü bir ara lider durumda olsa da bitiminde dördüncü zamanla Katar’ı noktaladı. Yamaha’nın İtalyan efsane sürücüsü Valentino Rossi ise cumartesi günü ikinci zamanı yapsa da son gün rekabetçi bir performans sergileyemedi ve 11. zamanı gerçekleştirdi.

MotoGP 2017 sezonu 26 Mart’da Katar’da yapılacak yarışla başlayacak ve 12 Aralık’da Valencia Pisti’ndeki mücadeleyle noktalanacak.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir