Fiat 500X Hibrit Motor Teknolojisi ile Yenilendi

Fiat’ın kompakt SUV modeli olan 500X yenilendi. Yenilenen 500X hibrit teknolojisiyle ekonomik ve çevre dostu sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. 

İtalyan tasarım anlayışının kompakt SUV yorumu Fiat 500X yenilendi. Hibrit teknolojisi ile öne çıkan Fiat 500X, Cross Plus ve Soft Top versiyonlarıyla sürüş deneyimini daha çevre dostu haline getirmeyi hedeflemiş. Cross Plus yenilenen ön tasarımıyla daha sportif bir görünüme kavuşurken; Soft Top versiyonu da sınıfındaki tek elektrikli açılabilir tente özelliği ile açık hava sürüş deneyimi sunuyor.

Dış tasarımında sportif çizgiler ve  saten krom detaylarıyla dikkat çeken 500X’te, 500 logolu yeni ön ızgara, sportif ön ve arka tamponlar, bir önceki nesle göre büyüyen yeni 18’’ alaşım jantlar, elektrikli katlanabilen yan aynalar yer alıyor. Elektrikli sürücü koltuğu ayarı ve yeni FIAT monogramlı siyah koltuklar  500X’in iç mekanına da daha sofistike bir dokunuş katmış durumda.

Fiat 500X’in diğer özellikleri arasında, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonuna sahip 7” Uconnect dijital ekranlı bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Kör nokta uyarı sistemi, yağmur ve karanlık sensörleri, trafik işareti algılama sistemi, hız sınırlama ve akıllı adaptif hız sabitleme sistemi, elektrikli park freni, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası gibi özellikler de standart olarak sunuluyor.

Yenilenen 500X, 48V elektrikli motor ve 1.5 litrelik turbo benzinli motor birleşiminden oluşan hibrit motora sahip. 500X’in, 7 ileri DCT şanzımanla entegre hibrit güç ünitesi; 130 beygir güç ve 240 Nm tork üretiyor. Yeni güç ünitesiyle, bir önceki jenerasyonuna kıyasla yakıt tüketimi yüzde 12,5, karma COemisyon değeri yüzde 11,7 iyileşmiş.

Bulut Beyazı, Grafit Gri, Tutku Kırmızı, Venedik Mavi ve İtalyan Mavi renk seçenekleriyle tercih edilebilen  500X’in, Cross Plus versiyonu 1.464.900 TL, Soft Top versiyonu ise 1.514.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduç