Ferrari Purosangue İstanbul’da

Ferrari’nin tarihindeki ilk SUV modeli  olan Purosangue, Ocak ayı boyunca İstanbul’daki bayiinde sergilenecek.

Ferrari tarihinin ilk 4 kapılı ve 4 koltuklu modeli olan Purosangue, tasarım ve teknik özellikleriyle ilk günden itibaren Ferrari tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği model olmuştu. V12 motoruyla segmentinde en güçlü ve en hızlı model olarak çıtayı da zirveye taşımıştı.

Ferrari’nin modern arketiplerine kıyasla bütünüyle farklı ve yenilikçi bir yaklaşımla Maranello mühendisleri tarafından tasarlanan Purosangue, 0’dan 100 km/s hıza 3.3 saniyede, 0’dan 200 km/s hıza ise 10.6 saniyede ulaşıyor. Otomobilin önüne yerleştirilen V12 motora sahip tek Ferrari olan Purosangue, 725 HP güç ve 716 Nm tork değerlerinde bir performans da sunuyor. Bağımsız dört tekerlek direksiyon sistemi, 6 yönlü Şasi Dinamik Sensörlü ABS ‘evo’ da dahil olmak üzere en güçlü spor otomobillerinde sunulan özellikleri de mevcut. Bunun yanında yeni Ferrari aktif süspansiyon sistemi de ilk kez Purosangue’de kullanılıyor.

Purosangue’nin kabini de geniş alanı ile dikkat çekiyor. Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen Alcantara döşeme gibi isteğe bağlı olarak sunulan özellik de yer almış. Entegre ses yalıtımlı ve tamamen karbon fiber tavan, alüminyum tavandan yüzde 20 daha hafif ve cam tavanlar kadar dayanıklı olmasıyla da öne çıkıyor. Ön kapılar geleneksel formda 63 derece açılırken, arka kapılar ise geriye doğru 79 derece açılıyor. Purosangue’nin bagajı tüm arka koltukların katlanabilir olması ile Ferrari modelleri içinde en büyük hacme sahip olacak şekilde tasarlanmış.

FerMas Şirket Müdürü Özgür Süslü “Purosangue’yi FerMas’ta sergiliyor olmaktan ötürü heyecanlıyız. İsmi İtalyanca’da “Safkan” anlamına gelen Purosangue, sadece performans, sürüş keyfi ve konforu mükemmel bir uyum içinde sunmakla kalmıyor; adına yaraşır şekilde markanın ikonik DNA’sını koruyor. Her Ferrari modeli gibi Purosangue de performans, stil, tasarım ve teknolojisi ile benzersiz. Elbette, Ferrari tarihindeki ilk dört kapılı ve dört koltuklu model olmasıyla da ayrışıyor. Türkiye’den 30 adetlik sipariş alan Purosangue’nin teslimatlarına başladık. Bu yıl beş adedi sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir