Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de

Opel’in geçtiğimiz yıl satışa sürdüğü Mokka’nın elektrikli versiyonunun ülkemizde sınırlı sayıda adetle ön sipariş alımına başlandı.

Mokka’nın elektrikli versiyonu olanOpel Mokka-e, Aralık 2022 itibarıyla ülkemiz yollarına çıkmaya başlıyor. Tanıtıldığı ilk günden beri tasarımı, teknolojileri ve sürüş destek sistemleriyle dikkat çeken Mokka’nın elektrikli versiyonu Mokka-e, 327 km’lik WLTP menziline sahip. Mokka-e üzerinde 8 yıl/160.000 km batarya garantisi ve 909.900 TL’den başlayan fiyat etiketi taşıyacak. Opel Mokka-e için lansman dönemine özel olarak; 1 yıllık kasko, 120 bin TL için 12 ay %0 faiz finansman kampanyası ile 1 yıllık Eşarj bakiye fırsatları da sunuluyor. Opel Mokka-e, Opel Türkiye’nin İstanbul, Bursa, Ankara, Eskişehir, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve Kayseri’de bulunan 17 farklı bayisinde sınırlı sayıda adetle ön satışa sunuldu.

Mokka-e’de kullanıma sunulan elektromotor, 100 kW (136 HP) güç ve ilk hareket anından itibaren 260 Nm maksimum tork üretiyor. Sürüş sırasında “Normal, Eko ve Spor” olmak üzere üç farklı sürüş modundan biri seçilebiliyor. Tek oranlı otomatik şanzımanıyla Mokka-e, gaza ilk dokunuşla birlikte tüm gücünü yola kesintisiz olarak aktarabiliyor. 0’dan 50 km/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlayan Mokka-e, 0’dan 100 km/s hıza ise 9,2 saniyede ulaşıyor.

Mokka-e’de kullanılan 50 kWh kapasiteli batarya 327 km’ye varan bir elektrikli sürüş menzili sunuyor. Araç, wall box, yüksek hızlı şarj veya ev tipi priz için tek fazdan üç fazlı 11 kW’a kadar tüm olası şarj çözümlerini destekliyor. 50 kWh pilde depolanan enerjiyi ve menzili korumak için ise hız elektronik olarak 150 km/s’de sınırlandırılıyor. Pilin %80’ini sadece 30 dakikada şarj etmeyi sağlayan 100 kW DC hızlı şarj sistemi Mokka-e’de standart olarak yer alıyor.