Elektrikli Opel Frontera Sahneye Çıktı

Opel, yalın tasarım felsefesinin yeni yorumu olarak öne çıkan SUV modeli Frontera’nın ilk görüntülerini paylaştı.

Tamamen elektrikli 48 Volt hibrit güç seçenekleri ile müşterilerine seçme özgürlüğü sunacak olan yeni Frontera, silüeti, yeni “Şimşek” logolu Opel Vizör ön paneli ve geniş çamurluk tasarımına sahip. Ayrıca çift ekranı, ön koltukları ve akıllı saklama alanı çözümleriyle bezenmiş bir iç mekana sahip olan yeni model, kablosuz şarj ünitesi ve ek USB bağlantı noktalarını da sunmuş. 1.600 litreye varan bagaj hacmi ile kalabalık aileler de dahil olmak üzere geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Frontera, tavan rayları ile fonksiyonellik iddiasını göstermiş.

Tüm bu yeniliklerin yanında yeni Frontera’da yine koltuk yeniliklerini geniş bir müşteri yelpazesine sunulduğunu gözlemliyoruz. Ön koltuklarda bulunan omurilik üzerindeki baskıyı alan patentli Intelli-Seat özelliği, otobanlardaki uzun yolculuklarda sürücüye ortopedik çözüm vaat etmiş. Koltuklar, çok sayıda detayın yer aldığı tasarımın yanı sıra kontrast oluşturan renkteki dikişleriyle donanmış. Bu koltukların kumaşları tamamen sürdürülebilir nitelikteki geri dönüştürülmüş malzeme seçeneğiyle de sunuluyor. Opel’in Frontera ile her araç segmentinde en az bir elektrikli model sunabilme hedefini sürdürmüş göründüğünü de ekleyelim. Müşteriler, tamamen elektrikli modelin yanı sıra 48V hibrit teknolojisine ve yüksek verimli güç ünitesine sahip versiyonları da tercih edebilecekler.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Kendinden emin tasarımı, ferahlığı, akıllı çözümleri ve verimli güç-aktarma sistemleriyle yeni Opel Frontera, diğerlerinden ayrılmak isteyen geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Hem şehir içinde hem de şehir dışında kullanıma uygun olan araç, aynı zamanda elektrikli otomobil kullanım olanağını müşterilerimize sunuyor” açıklamasını yaptı.

Yeni Opel Frontera’nın global lansmanı 14 Mayıs tarihinde İstanbul’da düzenlenecek.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir