Zafer Ogier’in oldu

85. Monte Carlo Rallisi’nde zafere Sebastien Ogier – Julien Ingrassia ekibi ulaştı. Bu sene yeni katıldıkları M-Sport Ford takımı renklerindeki ilk WRC yarışlarında birinci olan ekibin ardından parkurlara 17 sene sonra geri dönen Toyota takımından Jari Latvala da 2. sırada finişe gelerek Japon ekibi sevince boğdu. Estonyalı Ott Tanak ise son etaplarda sorun yaşasa da üçüncü sırada podyuma çıkarak M-Sport takımına çifte mutluluk yaşattı.

Yarışın son ayağına kadar lider durumda sürdüren Thierry Neuville için işler iyi gitmedi. 21 Ocak Cumartesi günü geçilen son etapta bir virajda yol dışına çıkarak i20WRC’sinin arka süspansiyonunu kırınca oldukça zaman kaybederek liderlikten ve belki de zaferden oldu. Belçikalı pilot 15. sırada yarışı tamamlarken, son güç etabında en iyi zamanı yaparak 5 puanı şampiyonadaki hanesine yazdırdı. Hyundai takımının genel klasmandaki en iyi pilotu ise 4. sırada finişe gelen Dani Sordo oldu.

Sezona iddialı başlayan Citroen takımında ise işler beklenildiği gibi gitmedi. Takımın birinci pilotu Kris Meeke yol dışına çıkarak süspansiyonlarına zarar verdi, ardından bir seyirci otomobiliyle çarpışarak yarışa nokta koyarken geçen seneki otomobilleri DS3 WRC ile yarışan Craig Breen 5. Stephane Lefebvre ise 9. sırada yarışı tamamladı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı olan İsveç Rallisi 10 Şubat’da başlayacak.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir